Idź do:

Buduj z nami
Systemy suchej zabudowy

Płyty - montaż, naprawa

Jak wybrać akcesoria montażowe - poradnik

Planując montaż systemu suchej zabudowy – ścian działowych czy sufitu podwieszanego - musisz pamiętać o doborze właściwych akcesoriów systemowych. Poznaj 6 zasad, o których warto pamiętać podczas ich zakupu.

Więcej >
9 błędów w spoinowaniu płyt gipsowych

Poznaj najczęściej popełniane błędy przy szpachlowaniu płyt g-k, a także dowiedz się, co zrobić aby ich uniknąć. Dzięki tym zaleceniom ścianki działowe, czy sufity podwieszane z płyt g-k będą miały gładką powierzchnię bez pęknięć. 

Więcej >
Jakie płyty g-k stosować – porównanie

Aby budowany element spełniał oczekiwania inwestora trzeba wybrać odpowiednią konstrukcję oraz płytę gipsową - standardową, wodoodporną, specjalną czy ognioodporną. Poznaj rodzaje płyt gipsowych Siniat.

Więcej >
Montaż oprawy halogenowej i oświetlenia LED

Ile razy zastanawiałeś się, jak oświetlić wnętrze pomieszczenia, aby dodać mu blasku? Zobacz jak łatwo możesz to zrobić, montując oprawy halogenowej w płytach gipsowych! Zobacz nasz poradnik. 

Więcej >
Montaż płyt g-k na plackach gipsowych

Montażu płyt gipsowych na tzw. plackach gipsowych zminimalizuje pylenie związane ze szlifowaniem gładzi. Zobacz jak w 10 krokach przeprowadzić montaż.

Więcej >
Naprawa pęknięć w spoinach płyt g-k

Z tego artykułu dowiesz się jak naprawić pęknięcie widoczne na spoinie płyt g-k. Sprawdź listę narzędzi oraz materiałów budowlanych niezbędnych do przeprowadzenia prac.

Więcej >
Jak obudować wannę płytami gipsowymi?

Obudowa wanny wymaga specjalnej staranności i podjęcia dwóch ważnych decyzji – z jakiego materiału zbudować obudowę i czym pokryć zewnętrzną elewację wanny?

Więcej >
Spoinowanie płyt a wybór masy szpachlowej

Z tego artykułu dowiesz się jak prawidłowo spoinować krawędzie płyt gipsowo-kartonowych oraz jakich materiałów i narzędzi budowlanych do tego użyć! Zapoznaj się z naszą instrukcją!

Więcej >

Ściany działowe i okładziny

Budowa ścianki działowej – 16 kroków

Przed budową ścianki działowej z płyt g-k należy przeanalizować warunki, które ścianka musi spełniać. Sprawdź, jakie Siniat oferuje płyty g-k NIDA i jak wygląda montaż ścianki.

Więcej
Izolacyjność przegród z płyt g-k

Ściany działowe z płyt g-k przy mniejszej szerokości przegrody mają lepsze parametry akustyczne niż tradycyjne ściany murowane. Dowiedz się dlaczego!

Więcej >
Zabezpieczenie i montaż narożników ścian

Z naszego artykułu dowiesz się, jak fachowo zabezpieczyć i zamontować narożniki ścian z płyt gipsowo-kartonowych.

Więcej >
Ubytki w ścianie z płyt g-k – usuwanie

Z tego artykułu dowiesz się jak naprawić ubytki w ścianie z płytyg-k oraz poznasz listę produktów niezbędnych do przeprowadzenia prac.

Więcej >
Montaż telewizora na ścianie z płyty g-k

Chcesz zamontować telewizor na ścianie g-k? Zapoznaj się z artykułem, aby dowiedzieć się o zalecanych parametrach konstrukcji ścianki działowej i przedścianki. 

Więcej >
Wieszanie ciężarów na ściance z płyty g-k

Czynnikiem decydującym o wytrzymałości ściany na obciążenie szafkami jest nośność kołków. Zapoznaj się z praktycznymi poradami wynikającymi z testu.

Więcej >
Buduj ścianki i przedścianki z NIDA LS
budowa ścianki działowej z łącznikiem stablizacyjnym NIDA LS

Budowanie ścian działowych i przedścianek o niepełnym poszyciu z płyt g-k z zastosowaniem NIDA LS to gwarancja niższego zużycia materiałów oraz kosztów. Dowiedz się więcej!

Więcej >

Sufity podwieszane

Montaż sufitu podwieszonego MF
Siniat montaż suftów MFC

Innowacyjny system montażu sufitów MFC charakteryzuje się dużą sztywnością i odpornością na skręcanie. Poznaj instrukcję montażu krok po kroku!

Więcej >
Błędy przy montażu sufitów podwieszanych

Sufity podwieszane z płyt g-k są stosowane zarówno w budownictwie kubaturowym jak i mieszkaniowym. Zobacz jakich błędów należy unikać przy ich montażu.

Więcej >
Kino domowe – jakie materiały stosować

Kino domowe to hit ostatnich lat. Dowiedz się jakie materiały budowlane zastosować na ścianach i sufitach, aby uzyskać znakomitą jakość dźwięku w pomieszczeniu.

Więcej >

Zabudowa poddaszy

Ile kosztuje wykonanie zabudowy poddasza?

Nie wiesz z jakim wydatkiem musisz się liczyć planując montaż zabudowy poddaszy? Przeczytaj nasz artykuł i skorzystaj z kalkulatora!

Więcej >
Najlepsze płyty do zabudowy poddaszy

Dowiedz się dlaczego na poddaszu warto zastosować płyty ogniochronne NIDA Ogień lub odporne na uderzenia NIDA Twarda. 

Więcej >

Gładzie - rodzaje, aplikacja

Gładź szpachlowa – gotowa czy w proszku?

Pod marką NIDA oferowane są trzy rodzaje gładzi szpachlowej: gładź w proszku NIDA Gładka, masa gotowa NIDA PRO i masa gotowa NIDA Efekt. Wybierz produkt dla siebie!

Więcej >
Ręczna i mechaniczna aplikacji gładzi gipsowej

Zapoznaj się z instrukcją nakładania gładzi gipsowej za pomocą agregatu tynkarskiego oraz pacy metalowej. Zobacz jakich materiałów i narzędzi budowlanych potrzebujesz.

Więcej >

Elewacje zewnętrzne

Płyta gipsowa NIDA Hydro na elewacjach

Płyty gipsowe NIDA Hydro przeznaczone są do stosowania na zewnątrz budynków. Poznaj system NIDA Hydro i obiekty, w których został już wykorzystany.

Więcej >
Najlepsze materiały do budowy podbitki dachowej

Podbitka dachowa stanowi zabezpieczenie przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Jej odpowiednie wykończenie jest też ważne ze względów estetycznych.

WIĘCEJ >

Wideo

Ile kosztuje zastosowanie płyt g-k?
Kalkulator systemów suchej zabudowy NIDA
Jak zamontować sufit podwieszany z płyt g-k.
Montaż sufitu podwieszanego NIDA MF. System angielski
Jak spoinować krawędzie płyt g-k?
Spoinowanie krawędzi NIDA
Jak zbudować okładziny ścienne z płyt g-k?
Obudowa okładzin ściennych NIDA
Jak zbudować ścianki działowe z płyt g-k?
Budowa ścian działowych NIDA
Ręczna i mechaniczna aplikacja gładzi
Aplikacja gładzi szpachlowej NIDA