Idź do:

Nowość Siniat

PŁYTA CEMENTOWA Cementex – JEDEN PRODUKT DO WIELU ZASTOSOWAŃ


Zobacz więcej filmów >

W budownictwie bardzo często zdarza się, że precyzyjnie zdiagnozowane potrzeby zostają rozwiązane za pomocą uważnie dobranych rozwiązań o bardzo wąskim zakresie zastosowania. Takie idealne dopasowanie zapewnia z reguły cały szereg korzyści. Czasem jednak kluczową zaletą jest prostota i uniwersalność, czyli możliwość rozwiązania jak największej liczby zadań jednym produktem. Także w ofercie Siniatu musiały się więc pojawić produkty charakteryzujące się tymi dwoma cechami.

Należy do nich między innymi płyta włóknocementowa Cementex. Składa się z dwóch elementów: włókien celulozowych łączonych spoiwem cementowym. W przeciwieństwie do innych płyt budowlanych jest absolutnie jednorodna w całym swoim przekroju. Nie ma rdzenia i okładzin, których uszkodzenie czy przecięcie dramatycznie zmienia właściwości fizyczne. Nie ma skomplikowanej struktury, czy rozbudowanego składu chemicznego. Ma za to bardzo dobre parametry mechaniczne: wysoką sztywność i twardość - a więc dużą odporność na odkształcenia, a także niezwykłą wytrzymałość. Jest także niemal niewrażliwa na wilgoć - nawet poddawana jej działaniu przez dłuższy czas nie zmienia kształtu ani parametrów fizycznych. Dodać to tego trzeba również wysoką klasę reakcji na ogień (A2, s1-d0, płyta niepalna). Ze względu na swoją budowę charakteryzuje się także niezwykle wysoką szczepnością.

Tyle od strony teoretycznej. Spróbujmy przełożyć to na praktykę. Płyty Cementex oferowane są w wymiarach dostosowanych do modułu systemów suchej zabudowy, czyli 1200x2400 mm i w trzech grubościach: 3.5, 6 i 8 mm. Dzięki temu zróżnicowaniu nadają się niemal do wszystkich zastosowań budowlanych. Pierwsza z nich ze względu na niewielką grubość i dużą elastyczność nadaje się doskonale chociażby do równania powierzchni, zapewniając cienkie i niezwykle wytrzymałe podłoże pod płytki ceramiczne. Dwie pozostałe grubości mają niezwykle szeroki wachlarz zastosowań - także zewnętrznych i w pomieszczeniach wilgotnych. Mogą być stosowane na ścianach, sufitach i okładzinach. Sprawdzą się jako niezwykle wytrzymałe poszycie ścian działowych. Płyty o grubości 8 mm sprawdzą się doskonale także w wypadku elementu stawiającego zwykle przed budowniczymi niezwykle dużo problemów - podbitkami okapowymi. Ich zastosowanie niezwykle przy tym uprości konstrukcję i pomoże zapobiec błędom wykonawczym. Będą jednak doskonałe także jako płyty elewacyjne.

Mówiąc ogólniej - dzięki swojej uniwersalności płyta Cementex sprawdzi się doskonale na mniejszych budowach oraz wszędzie tam, gdzie zbyt duża ilość dedykowanych rozwiązań systemowych używanych w niewielkiej ilości niesie za sobą komplikacje logistyczne, konieczność nadmiernego rozbudowania przestrzeni magazynowej oraz proporcjonalnie wysokie straty materiałowe. Dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzeń, zarówno w trakcie montażu jak i podczas użytkowania. Prostota montażu, łatwość cięcia i obróbki pozwalają z kolei na osiągnięcie poważnych zysków czasowych.

Wszystkie te cechy powodują, że płyty Cementex będą doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie najbardziej poszukiwanymi cechami są uniwersalność i wszechstronność. Zdecydowanie warto więc przyjrzeć się im bliżej. Na przykład na kanale Youtube Siniat Nida lub Mario Budowlaniec, który poświęcił płycie i możliwościom jej zastosowania już trzy filmy.

Punkty sprzedaży, w których znajduje się płyta Cementex:

 
Sprawdź gdzie kupić

Liczba punktów dystrybucyjnych sukcesywnie się zwiększa oraz będzie na bieżąco aktualizowana.

Dowiedz się więcej o produkcie >Poznaj inne porady ekspertów Siniat

Montaż płyt g-k na plackach gipsowych
Instrukcja montażu płyty gipsowo-kartonowej na plackach Siniat

Montażu płyt gipsowych na tzw. plackach gipsowych zminimalizuje pylenie związane ze szlifowaniem gładzi. Zobacz jak w 10 krokach przeprowadzić montaż.

Więcej >
Naprawa pęknięć w spoinach płyt g-k
Naprawa pęknięć w spoinach NIDA Finisz od Siniat

Z tego artykułu dowiesz się jak naprawić pęknięcie widoczne na spoinie płyt g-k. Sprawdź listę narzędzi oraz materiałów budowlanych niezbędnych do przeprowadzenia prac.

Więcej >

Zobacz nasze filmy

Jak spoinować krawędzie płyt g-k?
Spoinowanie krawędzi NIDA
Ręczna i mechaniczna aplikacja gładzi
Aplikacja gładzi szpachlowej NIDA

Poznaj nasze produkty

Newsletter Siniat

Nie przegap unikalnych porad oraz wyjątkowych inspiracji. Zapisz się do newslettera Siniat, aby regularnie otrzymywać sprawdzoną wiedzę i wsparcie techniczne pomagające w realizacji inwestycji
na każdym etapie. Materiały ściśle dostosowane
do Twoich preferencji prześlemy Ci prosto na skrzynkę mailową.

Ponadto dla nowych subskrybentów przygotowaliśmy e-booka: „Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy.

Zapisz się >
Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy

Chcesz zarabiać więcej? Zapisz się na profesjonalne szkolenie w Twoim regionie!

Kontakt do pracowników Siniat

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie