Galeria Altmarkt

Drezno, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Obiekty komercyjne
  • Wartość inwestycji: 165 Mio EUR
  • Klient: ECE Projektmanagement GmbH & Co. KG / Deutsche EuroShop / TLG REAL ESTATE
  • Wykonawca: Mänz & Hengst Ausbau GmbH Dresden

Dzięki systemom Siniat można pogodzić maksymalne standardy jakości, wyjątkowy wygląd i wysoką efektywność kosztową: trójwymiarowe okładziny, zakrzywione balustrady z przylegającymi do nich fasetami oświetleniowymi, prefabrykowane elementy łączeniowe jak i narożniki.

Fazy instalacji

Altmarkt jest historycznym centrum stolicy kraju związkowego Saksonii. Na tym tradycyjnym placu handlowym powstała w 2002 roku Galeria Altmarkt - chętnie odwiedzane centrum handlowe. Wiosną 2011 roku galeria handlowa została powiększona o kolejne 18 000 m2: W rezultacie powstało 100 dodatkowych specjalistycznych sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Rozbudowa objęła również powierzchnie biurowe i hotel.

Podczas gdy przy montażu rotund zaczyna się zwykle od punktów ćwierć kół, a następnie wypełnia szczeliny, to w tym przypadku elementy mają swój początek na betonowych kolumnach.

Najpierw podzieliliśmy okrągłe rotundy na podsegmenty i wyprodukowaliśmy dla nich formę negatywową. Stosując swego rodzaju „produkcję seryjną” byliśmy w stanie w sposób optymalny wyprodukować identyczne elementy pojedyncze

Michéle OstSiniat GmbH

Efekt prac

Lokalny wpływ

Szczegółowo rozmawialiśmy o tym, co kto robi i gdzie elementy prefabrykowane mają sens, zwłaszcza w przypadku skomplikowanych przejść zdecydowaliśmy się na elementy prefabrykowane.

Michéle Ost

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie