BadeWerk Neuharlingersiel

Neuharlingersiel, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Ośrodki kultury
  • Wartość inwestycji: 7,4 Mio. EUR
  • Klient: Kurverein Neuharlingersiel e.V.
  • Wykonawca: B. Schlicher GmbH & Co KG, Lathen
  • Innowacje: Płyta Nida Hydro

W BadeWerk, w idyllicznym Neuharlingersiel na wschodniofryzyjskim wybrzeżu Morza Północnego, można korzystać z wellness i fitness z dala od zgiełku, w harmonii z naturą. Stowarzyszenie uzdrowiskowe przywiązywało dużą wagę do stosowania naturalnych materiałów, takich jak gips, drewno i kamień, do wyposażenia wnętrz. Zastosowano umiejętną mieszankę perforowanych sufitów i indywidualnie zaprojektowanych listew gipsowych - nadających się również do stosowania w wilgotnych pomieszczeniach.

Fazy instalacji

Akustyka pomieszczeń wymagała znacznej optymalizacji. Jakość komunikacji miała zostać trwale poprawiona. Do obliczeń akustycznych firma architektoniczna włączyła akustykę pomieszczeń. Akustyczna konstrukcja z perforowaną konstrukcją sufitową tworzą teraz przytulną atmosferę. Płyty perforowane dostępne są zarówno w wersji klasycznej jako perforowane płyty gipsowe, jak i jako odporne na wilgoć płyty specjalne Hydro.

Specjalne płyty zapewniają atrakcyjność pięknie ukształtowanych elementów przez długi czas: płyta Hydro jest specjalnie zaprojektowana dla środowiska ekstremalnie mokrego i wilgotnego i jest wyjątkowo odporna na rozwój pleśni.

W samym montażu nie ma żadnych różnic. Zarówno w przypadku sufitu, jak i elementów formowanych. Materiał obrabia się równie łatwo i czysto jak płyty gipsowo-kartonowe.

Stephan LünswilkenB. Schlicher GmbH & Co KG, Lathen

Efekt prac

Lokalny wpływ

Siniat udzielił nam przykładowo dobrych wskazówek w kwestii wysokości konstrukcji pod fasety oświetleniowe, gdyż waga i rozmieszczenie oświetlenia mają na nią znaczny wpływ

Stephan Lünswilken
Wykonawca suchej zabudowy

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie