Combi-Erlebniswelt, Hamm

Hamm, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Obiekty komercyjne
  • Klient: Combi Verbrauchermarkt Einkaufsstätte GmbH & Co. KG
  • Wykonawca: Schlichter Trockenbau, Lathen
  • Innowacje: Płyta LaPlura

W maju 2014 roku Świat rozrywki Combi w Parku Paracelsus w Hamm otworzył swoje wrota po raz pierwszy. Był to już drugi sklep Combi Verbrauchermarkt Einkaufsstätte. W nadchodzących miesiącach i latach sieć będzie nadal rosła. W sześciometrowej hali zamontowano systemy przestrzenne Siniat. Stworzone dla różnych geometrii pomieszczeń konstrukcje sufitów i ścian stojących zostały pokryte uniwersalną płytą Siniat LaPlura.

Fazy instalacji

Wymagania stawiane przez inwestora i architekta co do systemu były różnorodne. Wysokość pomieszczenia supermarketu wynosi sześć metrów. Miała ona pozostać widoczna i zauważalna w każdym momencie, ponadto inwestor chciał chronić zasoby i minimalizować koszty. W związku z tym, zdecydował się na system przestrzenny, dzięki któremu możliwe jest wznoszenie samonośnych konstrukcji ściennych i sufitowych. W rezultacie są znaczne oszczędności materiału. Aby spełnić wymagania, konstrukcje sufitów i ścian stojących zostały pokryte uniwersalną płytą Siniat LaPlura.

LaPlura jest twardą płytą uniwersalną spełniającą najwyższe wymagania techniczne i fizyczne budynków.

Ze względu na złożone wymagania stawiane tutaj systemowi suchej zabudowy zdecydowaliśmy się na elastyczny system przestrzenny firmy Siniat. I to była naprawdę słuszna decyzja.

Werner HuberKierownik działu technologii zastosowań i rozwoju w Siniat.

Efekt prac

Lokalny wpływ

Dzięki systemowi suchej zabudowy firmy Siniat mogliśmy zrealizować w hali Combi Hamm najbardziej zróżnicowane geometrie pomieszczeń.

Hans-Hermann Schubert

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie