Dom Ronalda McDonalda

Kraków
Idź do:

Kluczowe informacje:

Kiedy grupka lekarzy zapaleńców z Filadelfii wpadła w 1974 roku na pomysł budowy przyszpitalnego DOMU DALEKO OD DOMU cel był szczytny, ale plan bardzo nieśmiały – zbudować hotelik dla rodziców dzieci przewlekle chorych, aby każdego dnia mogli towarzyszyć swoim pociechom podczas hospitalizacji.

Dziś, dzięki wsparciu Fundacji Ronalda McDonalda, takich domów jest już na świecie kilkaset. 14 października 2015, przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu, do użytku oddany został pierwszy w Polsce taki właśnie Dom.

Dom Ronalda McDonalda to komfortowo urządzony obiekt, w którym znajduje się 20 nowoczesnych pokoi dla ponad 40 osób, a także duża kuchnia, jadalnia, pralnia, bawialnia i magazyny. Wszystko po to, by rodzice mogli wspierać dzieci w trudnym i długotrwałym czasie ich hospitalizacji.

Fazy instalacji

Siniat Dom Ronalda McDonalda Nida Start Nida Finisz

Projekt ten stanowił ogromne wyzwanie pod względem akustyki pomieszczeń. Z Siniat udało nam się osiągnąć zamierzony cel.

Siniat Dom Ronalda McDonalda Nida Start Nida Finisz

Z Siniat udało nam się osiągnąć zamierzony cel.

ArchitektPMJ Dtoeos

Efekt prac

Lokalny wpływ

"W inwestycji potrzebne były materiały, pieniądze i praca.I każdy z donatorów pomógł tak, jak mógł. Dziś otwarcie Domu jest na pewno ogromnym szczęściem. Dla wszystkich, którzy pomagali w jego budowie, to jest bardzo wyjątkowy moment. Zrobiliśmy to!"

Katarzyna Nowakowska, Dyrektor Wykonawczy
Fundacja Ronalda McDonalda, Polska

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie