Eurocopter Trainingsakademie Donauworth

Donauwörth, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Przemysł
  • Klient: Airbus Helicopters Deutschland GmbH, Donauwörth
  • Innowacje: Płyta LaPlura

Zanim piloci będą mogli latać, a technicy lotniczy będą konserwować statki powietrzne, potrzebują odpowiednich szkoleń. W tym celu Airbus Helicopters założył w Donauwörth akademię szkoleniową o powierzchni około 4.700 metrów kwadratowych. Teorii uczą się w łącznie 19 salach seminaryjnych i kilku warsztatach. Cztery z tych sal seminaryjnych znajdują się w środku hangaru śmigłowcowego bezpośrednio obok sprzętu szkoleniowego. Zostały one umieszczone w dwóch ustawionych obok siebie, identycznych systemach przestrzennych Siniat. W celu wykonania prac konserwacyjnych istnieje możliwość wejścia na boksy, które są 3,70 m wysokie, 6,70 m szerokie i 14,80 m długie. Dzięki dopasowanym komponentom możliwe było ich szybkie, elastyczne i bezpieczne zamontowanie przez pracowników wykonawcy. To umożliwiło szybkie korzystanie z pomieszczeń oraz natychmiastowe podjęcie szkoleń w tym obszarze.

Fazy instalacji

Każdy boks został wykonany niezależnie od konstrukcji nośnej otaczającej przestrzeni i zamontowany w zwyczajowej konstrukcji suchej.

Cztery z tych sal seminaryjnych znajdują się w środku hangaru śmigłowcowego bezpośrednio obok sprzętu szkoleniowego. Zostały one umieszczone w dwóch ustawionych obok siebie, identycznych systemach przestrzennych Siniat.

W zabudowie suchej, dzięki idealnie dobranym komponentom, czas montażu może być krótki, można też uniknąć kosztów statyki zewnętrznej i konstrukcji stalowych. Dodatkowo oferta dla inwestora jest zoptymalizowana pod kątem wymagań technicznych i ekonomicznych. Ponadto system przestrzenny Siniat spełnia wysokie wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej i akustycznej.

Jochen StriebelKonsultant techniczny w Siniat

Lokalny wpływ

Gotowe pomieszczenia, jako oddzielne obszary w ramach dużej hali, dają instruktorom Akademii możliwość nauczania pilotów i techników w cichym otoczeniu, a jednocześnie w pobliżu urządzeń samolotowych.

Wykonawca

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie