Franziskushospital Bielefeld

Bielefeld, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Ośrodki zdrowia
  • Wartość inwestycji: 100.000 EUR
  • Klient: Franziskus Hospital gem. GmbH
  • Wykonawca: Michael Scholz Trockenbau, Bielefeld
  • Innowacje: Płyta Nida Hydro

W odległości krótkiego spaceru od centrum Bielefeld znajduje się Katolicki Szpital Franziskus Hospital - popularnie zwany czule "mały klasztor” . Basen kryty szpitala został poddany gruntownej renowacji: wyremontowane zostały sufity, prysznice, przebieralnie i system ogrzewania. Elipsa sufitowa i okalająca ją faseta oświetleniowa odnowionego basenu  są wykonane z płyt gipsowych Hydro - idealne do obszarów narażonych na wysoką wilgotność.

Fazy instalacji

Temperatura wody i powietrza wynosząca 34° C gwarantuje niemal tropione warunki. Jednak na taką temperaturę wystawione są też pięknie uformowane elementy gipsowe na suficie. Aby spełnić odpowiednie wymagania, wykonane zostały one ze specjalnych płyt Hydro firmy Siniat. Płyty Hydro są specjalnie zaprojektowane dla obszarów mokrych i o dużej wilgotności i są wyjątkowo odporne na pleśń.

Elementy formowane z płyt Hydro zapewniają atrakcyjny wygląd oraz maksymalną stabilność i bezpieczeństwo w ekstremalnie wilgotnych obszarach.

Ogromną zaletą w porównaniu z płytami cementowymi jest to, że należy wzmocnić tylko połączenia, a nie całą powierzchnię. W ten sposób oszczędza się dużo czasu i/lub pieniędzy na szpachlowanie. Ponadto nie ma też konieczności stosowania kolejnej masy szpachlowej dla materiału zbrojeniowego.

Werner HuberDyrektor ds. technologii zastosowań i rozwoju w Siniat

Efekt prac

Lokalny wpływ

Byliśmy w stanie zrealizować wszystko zgodnie z planem. Sprawiliśmy, że całość ponownie jest piękna. Po raz pierwszy użyliśmy tutaj płyty Hydro i w każdej chwili moglibyśmy to powtórzyć.

Michael Scholz
Wykonawca

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie