ICE Kraków Congress Centre

Kraków, Polska
Idź do:

Kluczowe informacje:

ICE Krakow Congress Centre to zlokalizowany w Krakowie, nowoczesny  obiekt o przeznaczeniu konferencyjno-kulturalnym. Jego budowa trwała blisko 5 lat i od początku należała do kluczowych inwestycji w Małopolsce. Trzy główne sale ICE mogą pomieścić łącznie 3200 osób, a budynek od momentu otwarcia w październiku 2014 roku stał się miejscem licznych kongresów, koncertów, spektakli i wystaw. Projekt centrum jest wynikiem współpracy krakowskich architektów Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý oraz japońskiej pracowni projektowej Arata Isozaki & Associate z Tokio. Na uwagę zasługuje nie tylko sfera funkcjonalna budynku, ale również innowacyjne rozwiązania architektoniczne oraz prestiżowa lokalizacja z widokiem na Wawel. Wyrazem uznania dla inwestycji było przyznanie jej najwyższej klasy - 5 „gwiazdek”,  w międzynarodowym konkursie The International Property Awards w kategorii najlepszy projekt architektoniczny.

Fazy instalacji

Choć cały budynek stanowi wizytówkę biznesowego i kulturalnego miasta, to bez wątpienia największa sala, audytoryjna (mieszcząca 1915 miejsc) zasługuje na szczególne uznanie. Po raz pierwszy zastosowano w niej układ sali typu „częściowa winnica” (scena otoczona jest z trzech stron siedzeniami widowni). Dzięki temu, a także innym nowoczesnym rozwiązaniom, jest ona jedną z najlepszych sal koncertowych na świecie.

Siniat ICE Kraków Congress Centre Installation Small
70 000 m2 płyt gipsowo-kartonowych NIDA

Tyle płyt Siniat wykorzystano do budowy ICE Congress Centre. Jest to liczba odpowiadająca powierzchni podstawy egipskiej Wielkiej Piramidy w Gizie połączonej z dwoma boiskami piłkarskimi.

Taki obiekt, jakim jest ICE Centrum Kongresowe, zawsze jest wyzwaniem od strony projektowej i wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

Janusz Jamka, Doradca TechnicznySiniat

Efekt prac

Lokalny wpływ

"Taki obiekt, jakim jest ICE Centrum Kongresowe, zawsze jest wyzwaniem od strony projektowej i wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań."

Janusz Jamka, Doradca Techniczny
Siniat

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie