ICE Kraków Congress Centre

Kraków, Polska
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Ośrodki kultury
  • Wartość inwestycji: 357 mln PLN
  • Klient: Gmina Miejska Kraków
  • Architekt: Ingarden & Ewý Architekci
  • Wykonawca: Temex
  • Data ukończenia: 10/14/2014

ICE Krakow Congress Centre to zlokalizowany w Krakowie, nowoczesny  obiekt o przeznaczeniu konferencyjno-kulturalnym. Jego budowa trwała blisko 5 lat i od początku należała do kluczowych inwestycji w Małopolsce. Trzy główne sale ICE mogą pomieścić łącznie 3200 osób, a budynek od momentu otwarcia w październiku 2014 roku stał się miejscem licznych kongresów, koncertów, spektakli i wystaw. Projekt centrum jest wynikiem współpracy krakowskich architektów Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý oraz japońskiej pracowni projektowej Arata Isozaki & Associate z Tokio. Na uwagę zasługuje nie tylko sfera funkcjonalna budynku, ale również innowacyjne rozwiązania architektoniczne oraz prestiżowa lokalizacja z widokiem na Wawel. Wyrazem uznania dla inwestycji było przyznanie jej najwyższej klasy - 5 „gwiazdek”,  w międzynarodowym konkursie The International Property Awards w kategorii najlepszy projekt architektoniczny.

Fazy instalacji

Choć cały budynek stanowi wizytówkę biznesowego i kulturalnego miasta, to bez wątpienia największa sala, audytoryjna (mieszcząca 1915 miejsc) zasługuje na szczególne uznanie. Po raz pierwszy zastosowano w niej układ sali typu „częściowa winnica” (scena otoczona jest z trzech stron siedzeniami widowni). Dzięki temu, a także innym nowoczesnym rozwiązaniom, jest ona jedną z najlepszych sal koncertowych na świecie.

70 000 m2 płyt gipsowo-kartonowych NIDA

Tyle płyt Siniat wykorzystano do budowy ICE Congress Centre. Jest to liczba odpowiadająca powierzchni podstawy egipskiej Wielkiej Piramidy w Gizie połączonej z dwoma boiskami piłkarskimi.

Taki obiekt, jakim jest ICE Centrum Kongresowe, zawsze jest wyzwaniem od strony projektowej i wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

Janusz Jamka, Doradca TechnicznySiniat

Efekt prac

Lokalny wpływ

Taki obiekt, jakim jest ICE Centrum Kongresowe, zawsze jest wyzwaniem od strony projektowej i wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

Janusz Jamka, Doradca Techniczny
Siniat

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie