Basen Trójkąt

Dachstein, Francja
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Ośrodki sportu

Trójkątny kształt tego nowego ośrodka wodnego, związany z miejscem i z wejściami, pozwala zoptymalizować jego funkcjonowanie: jedna część dedykowana publiczności, druga – kwestiom technicznym i personelowi, a ostatnia daje dostęp do plaż zewnętrznych.

Fazy instalacji

Prégywab jest nieuniknionym prekursorem przegród i sufitów we wszystkich wilgotnych pomieszczeniach zbiorowych, ośrodkach wodnych, basenach, a także w osłoniętych sufitach zewnętrznych

Zaleciliśmy płytę Prégywab, z której już korzystaliśmy na zewnątrz, z trzech powodów: ma ona wszystkie udogodnienia do użytku w bardzo wilgotnym środowisku, jej pomarańczowy kolor sprawia, że jest łatwo rozpoznawalna na budowie, oszczędza czas, ponieważ jest łatwiejsze do wdrożenia (cięcie, obróbka taśmowa ...). Wsparcie techniczne i handlowe Siniat pozwoliło nam zrealizować nasz pierwszy basen z płyt gipsowych.

Efekt prac

Lokalny wpływ

Jedną z kwestii było ograniczenie postrzegania strefy działalności gospodarczej, w której znajduje się ten basen. Z hali basenowej w południowo-zachodniej części rozciąga się panoramiczny widok na naturalne zalesienie, wspaniały krajobraz i Wogezy, przy czym część ta korzysta z doskonałego nasłonecznienia. Pasażerowie codziennych pociągów, przejeżdżających od strony północnej między Strasburgiem a Molsheim, dostrzegają budynek, który podkreśla projekt zagospodarowania terenu.


Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie