Kolejka Steinberg stacja dolna Leogang

Austria
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Traffic infrastructure
  • Klient: Leoganger Bergbahnen Ges.m.b.H, Leogang (A)
  • Wykonawca: Holzbau Georg Gschwandtl, Maria Alm (Austria)
  • Innowacje: Płyta Nida Hydro

Zapraszająco i dynamicznie - tak wita gości stacja dolna nowej kolejki Steinberg w popularnym ośrodku sportów zimowych Leogang w Krainie Salzburskiej. Ekspresyjny budynek łączy w sobie wiele funkcji i jednocześnie zapewnia zwiedzającym dobrą orientację. Dla architektów ważne było, aby umieścić budynek w scenerii otaczającego krajobrazu górskiego i skierować uwagę zwiedzających na przyrodę. Dlatego przy wyborze powierzchni wybrali klasyczne materiały, takie jak tynk, beton, stal i szkło. Sufity zakrzywione wewnątrz i na zewnątrz budynku zostały wykonane z gładkich, białych powierzchni tynkowych w systemie zabudowy suchej. Drewniana konstrukcja została pokryta bardzo odpornymi na wilgoć płytami gipsowymi Hydro, które mogły dostosować się do krzywizn.

Fazy instalacji

Duże pokryte tynkiem powierzchnie są charakterystyczne dla dolnych warstw sufitu dwupiętrowego budynku. W trakcie ich wykonywania pojawiły się szczególne wyzwania dla zabudowy suchej - zarówno ze względu na duże różnice temperatur w ciągu roku i zmieniające się obciążenia wilgotnością, jak i dynamicznie uformowaną konstrukcję. Zgodnie z dokumentacją przetargową dla zewnętrznej części stacji dolnej nie wystawionej na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych oraz dla otwartego wnętrza stacji konieczna była okładzina szczególnie odporna na wilgoć.

Ponieważ wszystkie płyty zostały zamontowane na zakrzywionej podstawie, wysoka elastyczność Hydro była wielką zaletą.

Opracowaliśmy wstępne szkice ułożenia, które były następnie koordynowane z inżynierami w Siniat w Oberursel

Georg GschwandtlWykonawca

Efekt prac

Lokalny wpływ

Obróbka przebiegała całkowicie bez problemów przy pomocy noży do gipsów, jak w przypadku zwykłych płyt gipsowo-kartonowych. Zwracaliśmy również uwagę, aby produkować jak najmniejszą ilością odpadów.

Holzbau Georg Gschwandtl

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie