Termy Taunus

Bad Homburg, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

Baseny wodne i termalne, prysznice, sauny ciepłe, gorące i łaźnie parowe, leżaki z kamienia solnego w jaskini z jeziorkiem świetlnym i gorący kamień w Hamam Centrum. Kuracja kąpielami składająca się z 15 stacji prowadzi przez zróżnicowany krajobraz rekreacyjny światła, kolorów i form. Duże gwiaździste niebo i złote kopułowe dachy szczególnie nadają atmosferę orientu. Dopełnieniem obrazu są kolumny palmowe i płytki z ornamentami. Imponująca różnorodność kształtów, ale także duże różnice temperatur i wilgotności powietrza w poszczególnych strefach kąpielowych stawiały wysokie wymagania przed zastosowanymi materiałami i wymagały wykończenia przy użyciu specjalnych rozwiązań z zabudowy suchej.

Fazy instalacji

W przypadku skomplikowanego projektu wnętrza Hamam Paradise w grę wchodziły jedynie materiały, które w dłuższej perspektywie czasowej są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom w zakresie wilgotności i dużych różnic temperatur. W nowym budynku term Taunus temperatury wahają się między 30 °C a 55 °C przy wysokiej wilgotności względnej. Okładziny ścienne i sufitowe, jak również dużą liczbę elementów formowanych wykonano w systemie zabudowy suchej. Wybór padł na powlekany włókniną szklaną specjalny panel Hydro firmy Siniat. W Hamam Paradies zainstalowano kilka tysięcy m2 tej szczególnie wytrzymałej płyty.

Skorzystano z gotowych, prefabrykowanych elementów.

With the special LaHydro dipstick, application in wet areas is easy.

Byliśmy w stanie na miejscu poddać obróbce specjalistyczną płytę Nida Hydro.

Wykonawca suchej zabudowy

Efekt prac

Lokalny wpływ

Duże gwiaździste niebo i złote kopułowe dachy szczególnie nadają atmosferę orientu. Dopełnieniem obrazu są kolumny palmowe i płytki z ornamentami.

Werner Wicker
Właściciel

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie