Termy Solymar

Bad Mergentheim, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

Prace wykończeniowe w Solymar trwały prawie rok. W tym czasie basen pochodzący z lat 70-tych został przekształcony w atrakcyjną strefę termalną z przestronną sauną i solanką oraz strefę zabaw z dwoma zjeżdżalniami i basenem zawodniczym. W większości przypadków konieczne było zastosowanie lekkich materiałów budowlanych odpowiednich do panujących warunków środowiskowych. Płyty suchej zabudowy Hydropanel i Hydro firmy Siniat utrzymują wilgoć i sole na dystans, a w połączeniu z uniwersalną płytą Plura spełnia wszystkie specjalne wymagania stawiane basenom.

Fazy instalacji

Ze względu na właściwości wiązania wody, zwykłe płyty gipsowe nie wchodziły w rachubę jako materiały do kabin prysznicowych i toalet w łazienkach. Zamiast tego firma, której zlecono wykonanie wszystkich prac budowlanych w zakresie zabudowy suchej, zainstalowała łącznie 1.300 m² płyt cementowych Hydropanel. Dwunastomilimetrowe płyty Siniat zostały użyte do wykonania ścianek działowych i przedścianek stref natryskowych, ścian w całym SPA oraz ścianek działowych WC przy basenie. Dla pomieszczeń IT, centrów wentylacyjnych i innych pomieszczeń technicznych o dużym obciążeniu pożarowym, jak również dla ścian sąsiednich stref użytkowych w ramach term, zastosowano wielofunkcyjną płytę gipsowo-kartonową Plura.

Płyta Nida Hydro firmy Siniat wytrzymuje wilgoć nawet w kabinach prysznicowych.

Podczas przebudowy term Solymar konieczne było zastosowanie lekkich komponentów, które były odpowiednie do panujących tam warunków otoczenia.

Matthias Reindlinżynier, designer projektu budowlanego

Efekt prac

Lokalny wpływ

Każdy, kto przeprowadza renowację, w naturalny sposób konfrontowany jest z możliwościami istniejącego budynku. Wymaga to znalezienia mądrych rozwiązań, na przykład dla innego rozmieszczenia pomieszczeń lub nowych wariantów konstrukcyjnych.

Matthias Reindl
Goetz-Neun Ingenieure GmbH.

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie