Pomieszczenia biurowe Wilo SE Werk

Dortmund, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Przemysł
  • Klient: Wilo SE, Dortmund
  • Wykonawca: Jaeger Ausbau GmbH + Co KG, Dortmund
  • Innowacje: Płyta LaPlura

Oddział firmy w Minden we wschodniej Westfalii, która działa w ponad 70 krajach, specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wałów pomp ściekowych. W hali o powierzchni ok. 2.000 m2 była natomiast wystarczająca ilość miejsca, aby zintegrować stanowisko pracy dla projektantów. Ważnym warunkiem wstępnym była szybka i ekonomiczna realizacja biur oraz odseparowanie ich akustycznie od hałaśliwej produkcji. W tym centralnym zadaniu specjaliści zaufali uniwersalnej płycie Plura, wykorzystywanej dla ścian jednopłaszczyznowych Siniat i systemach przestrzennych Siniat.

Fazy instalacji

Dwupiętrowy, o szerokości 4,8 metra i długości około 23 metrów "nowy budynek" został wstawiony do hali produkcyjnej. Do dyspozycji są trzy biura dla około dziesięciu pracowników, pokój odpoczynku i pomieszczenia sanitarne.

Podczas gdy polny poziom składa się ze stalowej konstrukcji nośnej z metalową konstrukcją ścian, górna kondygnacja została zrealizowana jako szczególnie lekka konstrukcja w systemie podziału pomieszczeń Siniat w zabudowie suchej. Obydwa poziomy pokryte są dwiema warstwami płyty gipsowej Siniat LaPlura, wzmocnionej włóknem drzewnym i impregnowanym rdzeniem.

System modułowy umożliwił szybkie i łatwe stworzenie całych wnętrz w budynkach. Czy profile, okładzina, kołki czy wkręty - wszystkie elementy systemów pomieszczeń pochodzą z jednego źródła, są idealnie do siebie dopasowane i mogą być dowolnie łączone.

Efekt prac

Lokalny wpływ

Dzięki doskonałej obróbce dopasowanych do siebie systemów i niezawodnej izolacji akustycznej, produktów Siniat nawet przy pracy maszyn w pełnym obciążeniu do biur nie przedostaje się hałas.

Pracownik biurowy Wilo SE

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie