Idź do:

Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni dzięki ściankom wewnętrznym z płyt g-k

W Skandynawii, Francji i Anglii system suchej zabudowy od dawna stosowany jest w budownictwie gospodarczym, przemysłowym, jak również mieszkaniowym. Ze względu na szereg zalet i prostotę montażu, systemy suchej zabudowy zdobyły uznanie lokalnych firm deweloperskich oraz prywatnych inwestorów.

Znakomicie nadają się do budowania ścianek wewnętrznych (wewnątrzlokalowych oraz międzylokalowych), sufitów podwieszanych, obudowy pomieszczeń technicznych oraz wykonywania nowoczesnych aranżacji wnętrz.


Od pewnego czasu jego zalety dostrzeżono także w polskim budownictwie mieszkaniowym. Systemy suchej zabudowy z łatwością spełniają wymogi normowe stawiane zabudowie mieszkaniowej (izolacyjność akustyczna, ochrona przeciwpożarowa) niejednokrotnie przewyższając wyniki osiągane przez tradycyjną technologię murowaną.

Ściany wewnętrzlokalowe i międzylokalowe są o wiele lżejsze od tradycyjnych ścian murowanych, przez co mogą stać w dowolnych miejscach mieszkania. Nie ma konieczności stawiania ścian w tych samych miejscach na wszystkich kondygnacjach.

Ściany wewnętrzne z płyt g-k zapewniają dowolność w kształtowaniu przestrzeni

W razie konieczności istnieje możliwość łatwego „wyburzenia” już postawionej ściany wewnętrznej i postawienia nowej w innym miejscu. Wyburzenie ścianki wykonanej w systemie suchej zabudowy jest zdecydowanie „czystsze” i mniej pracochłonne, a co za tym idzie - tańsze w porównaniu z tradycyjnymi ścianami murowanymi. Wyburzenie ścianki wewnętrznej z płyt g-k nie pociąga za sobą konieczności ponownego tynkowania sufitu

Ścianki wewnątrzlokalowe stawiane są po uprzednim otynkowaniu sufitu, przez co sufit utrzymuje jednakową płaszczyznę w obrębie całego mieszkania.

Przy stawianiu ścianek wewnątrzlokalowych metodą tradycyjną powszechne jest murowanie ścian i późniejsze tynkowanie sufitu. W przypadku konieczności przestawienia lub wyburzenia ściany uzyskuje się różnicę w grubościach tynku sufitowego pomiędzy pomieszczeniami. Optyczne wyeliminowanie powstałej różnicy poziomów tynku na suficie jest bardzo pracochłonne, a niekiedy nawet niemożliwe bez ponownego całopowierzchniowego wyszpachlowania sufitu. Pociąga to za sobą dodatkowy koszt inwestycji.

Powiązane artykuły

Dowolność aranżacji przestrzeni
Dowolność aranżacji wnętrz dzięki suchej zabudowie

Systemy suchej zabudowy NIDA dają możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. Przez swoją nieograniczoność użycia zostały docenione przez architektów oraz wykonawców. Dają możliwość wykonania aranżacji, które byłyby niemożliwe do uzyskania przy pomocy tradycyjnych systemów murowanych. Poznaj możliwości aranżacji wnętrz z zastosowaniem produktów systemu suchej zabudowy.

WIÉCEJ >
Alternatywa dla ścian murowanych

Lekkie ścianki działowe Siniat są alternatywnym rozwiązaniem dla murowanych ścian działowych. Cały montaż, odbywa się na sucho. Gładkie powierzchnie ścian są gotowe do malowania i tapetowania bez konieczności długiego oczekiwania. Wewnętrzna przestrzeń konstrukcyjna znakomicie nadaje się do umieszczania w niej wszelkich instalacji.

WIÉCEJ >

Zobacz nasze filmy

Produkcja płyt gipsowo-kartonowych w technologii Siniat
Produkcja płyt gipsowo-kartonowych w technologii Siniat
Siniat i budowa "Domu poza domem" Fundacji Ronalda McDonalda
Siniat i budowa "Domu poza domem" Fundacji Ronalda McDonalda

Newsletter Siniat

Nie przegap unikalnych porad oraz wyjątkowych inspiracji. Zapisz się do newslettera Siniat, aby regularnie otrzymywać sprawdzoną wiedzę i wsparcie techniczne pomagające w realizacji inwestycji
na każdym etapie. Materiały ściśle dostosowane
do Twoich preferencji prześlemy Ci prosto na skrzynkę mailową.

Ponadto dla nowych subskrybentów przygotowaliśmy e-booka: „Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy.

Zapisz się >
Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy

Chcesz zarabiać więcej? Zapisz się na profesjonalne szkolenie w Twoim regionie!

Kontakt do pracowników Siniat

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie