Idź do:

Koszt postawienia ścianki działowej

Koszt wykonania ścianki w systemie suchej zabudowy NIDA w porównaniu z technologiami tradycyjnymi murowanymi

Poprzez zastosowanie suchej zabudowy NIDA można uzyskać wymierne korzyści finansowe dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i otwarciu granic w innych krajach dla pracowników nowoprzyjętych państw, odnotowano znaczny odpływ z kraju specjalistów branży budowlanej. Przyczyniło się to w znacznym stopniu do szybkiego wzrostu kosztów robocizny branży budowlanej. Brakuje fachowców prawidłowo wykonujących ściany murowane, a ci, którzy pozostali w kraju, podnieśli stawki wykonania ścian.

Wzrostowi kosztów robocizny towarzyszył wzrost cen materiałów budowlanych. Doprowadziło to do sytuacji, którą mamy obecnie, a mianowicie koszt postawienia ściany murowanej na gotowo (czyli z otynkowaniem) jest o wiele wyższy niż koszt postawienia ścianki działowej w technologii suchej zabudowy - skorzystaj z naszego kalkulatora i poznaj dokładny koszt.

W przypadku technologii tradycyjnej konieczne jest obustronne otynkowanie ściany, co pociąga za sobą znaczne dodatkowe koszty zwiększające całościowy koszt systemu tradycyjnego.

Postawienie ścianki z płyt g-k pozwala zwiększyć powierzchnię użytkową

Cieńsza ściana wewnątrz- i międzylokalowa zajmuje mniejszą powierzchnię mieszkania, co oznacza zwiększenie powierzchni użytkowej dla ostatecznego użytkownika. Deweloper sprzedaje większą ilość m2 w porównaniu z sytuacją zastosowania tradycyjnych ścian murowanych. Jest to niewątpliwie mocny argument przy obecnych cenach sprzedaży 1 m2 mieszkania. Wykonanie ściany działowej z płyt g-k nie oznacza pogorszenia właściwości ścianki. Lżejsze ściany systemu suchej zabudowy NIDA umożliwiają „odchudzenie” konstrukcji stropu.

Powiązane artykuły

Dowolność aranżacji przestrzeni
Dowolność aranżacji wnętrz dzięki suchej zabudowie

Systemy suchej zabudowy NIDA dają możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. Przez swoją nieograniczoność użycia zostały docenione przez architektów oraz wykonawców. Dają możliwość wykonania aranżacji, które byłyby niemożliwe do uzyskania przy pomocy tradycyjnych systemów murowanych. Poznaj możliwości aranżacji wnętrz z zastosowaniem produktów systemu suchej zabudowy.

WIÉCEJ >
Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni
Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni - sucha zabudowa Siniat

Ze względu na szereg zalet, system suchej zabudowy znakomicie nadaje się do tworzenia ścianek wewnątrzlokalowych, międzylokalowych, sufitów podwieszanych, obudów pomieszczeń technicznych oraz wykonywania nowoczesnych aranżacji wnętrz. Z łatwością spełniają wymogi normowe stawiane zabudowie mieszkaniowej niejednokrotnie przewyższając wyniki osiągane przez tradycyjną technologię murowaną.

WIÉCEJ >

Zobacz nasze filmy

Produkcja płyt gipsowo-kartonowych w technologii Siniat
Produkcja płyt gipsowo-kartonowych w technologii Siniat
Siniat i budowa "Domu poza domem" Fundacji Ronalda McDonalda
Siniat i budowa "Domu poza domem" Fundacji Ronalda McDonalda

Newsletter Siniat

Nie przegap unikalnych porad oraz wyjątkowych inspiracji. Zapisz się do newslettera Siniat, aby regularnie otrzymywać sprawdzoną wiedzę i wsparcie techniczne pomagające w realizacji inwestycji
na każdym etapie. Materiały ściśle dostosowane
do Twoich preferencji prześlemy Ci prosto na skrzynkę mailową.

Ponadto dla nowych subskrybentów przygotowaliśmy e-booka: „Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy.

Zapisz się >
Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy

Chcesz zarabiać więcej? Zapisz się na profesjonalne szkolenie w Twoim regionie!

Kontakt do pracowników Siniat

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie