Idź do:

Mocowanie przedmiotów na sufitach podwieszanych

Obciążenia do 0,06 kN na pole płyty lub metr bieżący mogą być mocowane bezpośrednio do okładziny o grubości 12,5 mm za pomocą kołków uchylnych lub kołków rozprężnych do płyt gipsowych. W przypadku systemów sufitów Siniat, dla których nie ma wymagań przeciwpożarowych, obciążenia powyżej 0,06 kN należy mocować bezpośrednio do stropu kondygnacji. Na stropach objętych ochroną przeciwpożarową nie można montować żadnych przedmiotów, chyba że przewiduje to dokumentacja techniczna. 

Poza oprawami oświetleniowymi mocowanymi do sufitu podwieszanego przy pomocy kołków, występują także oprawy oświetleniowe tzw. wpuszczane (najczęściej halogenowe i  kompaktowe fluorescencyjne). Oprawy wpuszczane mocuje się opierając je bezpośrednio na płytach gipsowych sufitu. W skład obudowy wspomnianych opraw wchodzą także mocowania, które umożliwiają szybki i łatwy montaż. Maksymalne obciążenie jednostkowe oprawy wpuszczanej w sufit podwieszany wynosi 0,06 kN w przypadku płyty 12,5 mm.

Powiązane artykuły

Mocowanie obciążeń na ściankach

Na ściankach wykonanych w systemie suchej zabudowy mocować można m. in. sprzęty gospodarstwa domowego (szafki, telewizory LCD, lustra, obrazy) bez obawy o pękanie i wytrzymałość ścianki. Sprawdź jakie są wymagania dotyczące montażu!

WIÉCEJ >
Sufit podwieszany z płyt g-k

Na czym polega przewaga sufitów podwieszanych nad tradycyjnymi? Przykłady można mnożyć, ale przede wszystkim pozwalają one w łatwy sposób ukryć wszelkie przewody oświetleniowe, klimatyzacyjne, wentylacyjne, podłączenia urządzeń sanitarnych itp. Poznaj zalety sufitów podwieszanych z płyt g-k.

WIÉCEJ >

Zobacz nasze filmy

Produkcja płyt gipsowo-kartonowych w technologii Siniat
Produkcja płyt gipsowo-kartonowych w technologii Siniat
Siniat i budowa "Domu poza domem" Fundacji Ronalda McDonalda
Siniat i budowa "Domu poza domem" Fundacji Ronalda McDonalda

Newsletter Siniat

Nie przegap unikalnych porad oraz wyjątkowych inspiracji. Zapisz się do newslettera Siniat, aby regularnie otrzymywać sprawdzoną wiedzę i wsparcie techniczne pomagające w realizacji inwestycji
na każdym etapie. Materiały ściśle dostosowane
do Twoich preferencji prześlemy Ci prosto na skrzynkę mailową.

Ponadto dla nowych subskrybentów przygotowaliśmy e-booka: „Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy.

Zapisz się >
Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy

Chcesz zarabiać więcej? Zapisz się na profesjonalne szkolenie w Twoim regionie!

Kontakt do pracowników Siniat

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie