Idź do:

Sucha zabudowa alternatywą dla budownictwa - lekkie ściany działowe

Lekkie ścianki działowe Siniat są alternatywnym rozwiązaniem dla murowanych ścian działowych. Cały montaż, aż do spoinowania, odbywa się na sucho. Gładkie powierzchnie ścian są gotowe do malowania i tapetowania bez konieczności długiego oczekiwania. Wewnętrzna przestrzeń konstrukcyjna znakomicie nadaje się do umieszczania w niej wszelkich instalacji bez konieczności wykuwania „bruzd”. 

Montaż systemu NIDA Ściana jest prosty i tani - instrukcję znajdziesz w Budowa ścianki działowej z płyt g-k - 16 kroków. Ścianki mogą zostać w prosty sposób zdemontowane w przypadku zmiany sposobu wykorzystania budynku lub pomieszczenia. Przy ciężarze do ok. 50 kg/m2 można je montować na każdym nośnym elemencie konstrukcji stropu. Lekkie ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych spełniają wymagania związane z ochroną przeciwpożarową, izolacyjnością akustyczną, cieplną i przeciwwilgociową.

 

Tradycyjna ścianka murowana:

- ciężka, murowana konstrukcja,
- zajmuje większą powierzchnię przez
większą grubość,
- „brudna i trudna” w montażu instalacji,
przebudowie i wszelkich zmianach,
- pracochłonne i kosztowne tynkowanie
dla uzyskania gładkiej
powierzchni. 

Nowoczesna lekka ścianka działowa:

- prefabrykowana, lekka konstrukcja,
- zajmuje mniejszą powierzchnię przy
porównywalnych właściwościach
akustycznych (oddaje większą powierzchnię
użytkową mieszkań),
- lepiej nadaje się do montażu instalacji. 


Płyty gipsowo-kartonowe NIDA to zdrowy klimat mieszkań

Rdzeń płyty gipsowej posiada w swojej strukturze dużą liczbę mikroporów. Dzięki temu ma nieoceniony wpływ na regulację wilgotności pomieszczeń. Jest w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci z powietrza, przechować ją i zwrócić tę wilgoć do atmosfery, gdy robi się sucho. W ten sposób reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, utrzymując ją na stałym poziomie. Rdzeń gipsowy w naturalny sposób tworzy zdrowy i przyjazny człowiekowi mikroklimat

Powiązane artykuły

Dowolność aranżacji przestrzeni
Dowolność aranżacji wnętrz dzięki suchej zabudowie

Systemy suchej zabudowy NIDA dają możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. Przez swoją nieograniczoność użycia zostały docenione przez architektów oraz wykonawców. Dają możliwość wykonania aranżacji, które byłyby niemożliwe do uzyskania przy pomocy tradycyjnych systemów murowanych. Poznaj możliwości aranżacji wnętrz z zastosowaniem produktów systemu suchej zabudowy.

WIĘCEJ >
Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni
Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni - sucha zabudowa Siniat

Ze względu na szereg zalet, system suchej zabudowy znakomicie nadaje się do tworzenia ścianek wewnątrzlokalowych, międzylokalowych, sufitów podwieszanych, obudów pomieszczeń technicznych oraz wykonywania nowoczesnych aranżacji wnętrz. Z łatwością spełniają wymogi normowe stawiane zabudowie mieszkaniowej niejednokrotnie przewyższając wyniki osiągane przez tradycyjną technologię murowaną.

WIĘCEJ >

Zobacz nasze filmy

Produkcja płyt gipsowo-kartonowych w technologii Siniat
Produkcja płyt gipsowo-kartonowych w technologii Siniat
Siniat i budowa "Domu poza domem" Fundacji Ronalda McDonalda
Siniat i budowa "Domu poza domem" Fundacji Ronalda McDonalda

Newsletter Siniat

Nie przegap unikalnych porad oraz wyjątkowych inspiracji. Zapisz się do newslettera Siniat, aby regularnie otrzymywać sprawdzoną wiedzę i wsparcie techniczne pomagające w realizacji inwestycji
na każdym etapie. Materiały ściśle dostosowane
do Twoich preferencji prześlemy Ci prosto na skrzynkę mailową.

Ponadto dla nowych subskrybentów przygotowaliśmy e-booka: „Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy.

Zapisz się >
Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy

Chcesz zarabiać więcej? Zapisz się na profesjonalne szkolenie w Twoim regionie!

Kontakt do pracowników Siniat

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie