Idź do:

Akustyka w systemach suchej zabudowy

Przykładami wnętrz, wymagającymi odpowiedniej oprawy akustycznej są pomieszczenia biurowe oraz budynki o przeznaczeniu kulturalnym, szkoleniowym czy rozrywkowym. Dobra akustyka wpływa bezpośrednio na doznania uczestników wydarzeń, znacząco poprawiając brzmienie i słyszalność muzyki. 

Siniat stworzył gamę specjalnych płyt g-k do zastosowania jako okładziny ścian i sufitów, które oprócz funkcji akustycznych, spełniają również funkcje dekoracyjne. Poznaj nasze produkty poprawiające akustykę wnętrz!

Produkty Siniat dla najlepszej akustyki wnętrz

Rozwiń Zwiń Izolacyjność akustyczna

Izolacyjność akustyczna

Najistotniejszy parametr powiązany z tematyką komfortu akustycznego. Dobrze zaprojektowana i wykonana przegroda akustyczna stanowi barierę, która pozwala wyeliminować oraz wyciszyć wiele niepożądanych dźwięków. Dzięki temu hałas emitowany w jednym przemieszczeniu nie jest przenoszony do pomieszczenia znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Oferta Siniat

W ofercie Siniat znajduje się wiele produktów pozwalających na utrzymanie właściwej izolacyjności tworzonych przestrzeni. Począwszy od specjalnie zaprojektowanych płyt o zwiększonej gęstości jak Nida Cicha, poprzez przewiązki wibroakustyczne pozwalające usztywnić konstrukcję przy zachowaniu odpowiedniej elastyczności. Przy montażu ściany z płyt gipsowo-kartonowych izolacyjność akustyczna jaka może zostać osiągnięta dochodzi do 70db. Jest to wartość, która w warunkach mieszkalnych przekracza zapotrzebowanie wynikające ze zwykłego użytkowania pomieszczeń. Z produktami Siniat izolacyjność akustyczna oraz hałas nie stanowią żadnego problemu.
Produkty
Rozwiń Zwiń Pochłanianie dźwięku

Pogłos

Duże pomieszczenia o wydłużonych kształtach powodują powstawanie pogłosu. Ma to szczególnie duże znaczenie w salach konferencyjnych, gdzie słyszalność jest niezwykle ważna, a charakterystyka pomieszczenia powoduje odbicia fal dźwiękowych. W takiej sytuacji, należy zastosować materiały o wysokich parametrach pochłanialności dźwięku. Fala dźwiękowa trafiając na tego typu powierzchnie nie jest odbijana, dzięki czemu nie powstaje echo, nawet na dużych przestrzeniach.

Sufit

Płaszczyzną odbijającą najwięcej fal akustycznych jest sufit i to on musi posiadać najwyższe parametry pochłanialności spośród wszystkich systemów. Płyty perforowane Nida Sonic oraz modułowe płyty sufitowe Nida Aku stanowią o najlepszym komforcie akustycznym nawet najbardziej wymagających przestrzeni.

Chcesz zarabiać więcej? Zapisz się na profesjonalne szkolenie w Twoim regionie!

Kontakt do pracowników Siniat

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie