Idź do:
Siniat. Budujące sprawy

Siniat. Budujące sprawy.

Dom poza domem w czasie choroby dziecka
Przedsięwzięciem, w które zaangażowaliśmy się w tym roku jest budowa Domu Fundacji Ronalda McDonalda. Będą w nim mieszkać rodzice ciężko chorych dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu. Komfortowo urządzony obiekt, na rzecz którego przekazaliśmy darowiznę w postaci specjalistycznych płyt gipsowo-kartonowych o wartości 110 tys. złotych, zostanie oddany do użytku już we wrześniu 2015 r. Obiekt będzie miał blisko 1300 m2 powierzchni użytkowej, 20 nowoczesnych pokoi dla ponad 40 osób, dużą kuchnię, jadalnię, pralnię, suszarnię, bawialnię i magazyny. 

Być razem
Wszystko po to, by rodzice mogli wspierać dzieci w trudnym i długotrwałym czasie ich hospitalizacji. Dziś, by być razem z nimi, często nocują w szpitalu, wynajętych mieszkaniach bądź hotelach. Krakowski Dom Fundacji Ronalda McDonalda stworzy zupełnie nowe możliwości. Zagwarantuje bliskim bezpłatne i wygodne miejsce pobytu, w którym będą mogli poczuć się, jak w prawdziwym domu. Odpocząć i nabrać energii niezbędnej do codziennego towarzyszenia swoim chorym dzieciom. Na świecie działa już 337 takich Domów, m. in. w Madrycie, Paryżu i Londynie. Budowany w Krakowie – Prokocimiu będzie pierwszym w Polsce. 

Fundacja Ronalda McDonalda
Fundacja w Polsce należy do pracującej w 62 krajach organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charites. Jej celem jest propagowanie wczesnej diagnostyki i profilaktyki oraz pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i innymi chorobami cywilizacyjnymi. 

W 2005 roku w ramach projektu „Nie nowotworom u dzieci” Fundacja rozpoczęła program badań USG, przeprowadzanych w specjalnym ambulansie jeżdżącym po Polsce. Od tego czasu w programie wzięło udział ponad 37 000 dzieci! Fundacja Ronalda McDonalda szkoli lekarzy oraz współpracuje z wybitnymi autorytetami medycznymi. Efektem wszystkich tych działań jest zwiększona wykrywalność nowotworów we wczesnej fazie rozwoju choroby.

Jesteśmy dumni z tego, że bierzemy udział w tak szlachetnej inicjatywie, jaką jest budowa Domu Fundacji Ronalda McDonalda. W ramach akcji „Siniat. Budujące sprawy.” postaramy się być tam, gdzie liczy się każda pomoc. 


Czytaj wszystkie

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie