Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni dzięki ściankom wewnętrznym z płyt g-k Inspiracje W Skandynawii, Francji i Anglii system suchej zabudowy od dawna stosowany jest w budownictwie gospodarczym, przemysłowym, jak również mieszkaniowym. Ze względu na szereg zalet i prostotę montażu, systemy suchej zabudowy zdobyły uznanie lokalnych firm deweloperskich oraz prywatnych inwestorów. Znakomicie nadają się do budowania ścianek wewnętrznych (wewnątrzlokalowych oraz międzylokalowych), sufitów podwieszanych, obudowy pomieszczeń technicznych oraz wykonywania nowoczesnych aranżacji wnętrz. Od pewnego czasu jego zalety dostrzeżono także w polskim budownictwie mieszkaniowym. Systemy suchej zabudowy z łatwością spełniają wymogi normowe stawiane zabudowie mieszkaniowej (izolacyjność akustyczna, ochrona przeciwpożarowa) niejednokrotnie przewyższając wyniki osiągane przez tradycyjną technologię murowaną. Ściany wewnętrzlokalowe i międzylokalowe są o wiele lżejsze od tradycyjnych ścian murowanych, przez co mogą stać w dowolnych miejscach mieszkania. Nie ma konieczności stawiania ścian w tych samych miejscach na wszystkich kondygnacjach. Ściany wewnętrzne z płyt g-k zapewniają dowolność w kształtowaniu przestrzeni W razie konieczności istnieje możliwość łatwego „wyburzenia” już postawionej ściany wewnętrznej i postawienia nowej w innym miejscu. Wyburzenie ścianki wykonanej w systemie suchej zabudowy jest zdecydowanie „czystsze” i mniej pracochłonne, a co za tym idzie - tańsze w porównaniu z tradycyjnymi ścianami murowanymi. Wyburzenie ścianki wewnętrznej z płyt g-k nie pociąga za sobą konieczności ponownego tynkowania sufitu. Ścianki wewnątrzlokalowe stawiane są po uprzednim otynkowaniu sufitu, przez co sufit utrzymuje jednakową płaszczyznę w obrębie całego mieszkania. Przy stawianiu ścianek wewnątrzlokalowych metodą tradycyjną powszechne jest murowanie ścian i późniejsze tynkowanie sufitu. W przypadku konieczności przestawienia lub wyburzenia ściany uzyskuje się różnicę w grubościach tynku sufitowego pomiędzy pomieszczeniami. Optyczne wyeliminowanie powstałej różnicy poziomów tynku na suficie jest bardzo pracochłonne, a niekiedy nawet niemożliwe bez ponownego całopowierzchniowego wyszpachlowania sufitu. Pociąga to za sobą dodatkowy koszt inwestycji. ZOBACZ NASZE FILMY Produkcja płyt gipsowo-kartonowych w technologii Siniat Siniat i budowa "Domu poza domem" Fundacji Ronalda McDonalda Poznaj nasze produkty PŁYTA NIDA ZWYKŁA > PŁYTA NIDA EXPERT > PŁYTA NIDA GIĘTA > Newsletter Siniat Nie przegap unikalnych porad oraz wyjątkowych inspiracji. Zapisz się do newslettera Siniat, aby regularnie otrzymywać sprawdzoną wiedzę i wsparcie techniczne pomagające w realizacji inwestycjina każdym etapie. Materiały ściśle dostosowanedo Twoich preferencji prześlemy Ci prosto na skrzynkę mailową. Ponadto dla nowych subskrybentów przygotowaliśmy e-booka: „Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy.” Zapisz się >
Sucha zabudowa. Od systemu do wykonawcy. Sucha zabudowa, alternatywa dla kosztownych, ciężkich i kłopotliwych w montażu tradycyjnych materiałów budowlanych. Zaleta to praktycznie nieograniczone możliwości w kreowaniu wnętrza i wysoka specjalizacja produktu dostosowana do potrzeb użytkownika
Sucha zabudowa alternatywą dla budownictwa - lekkie ściany działowe Lekkie ścianki działowe Siniat są alternatywnym rozwiązaniem dla murowanych ścian działowych. Cały montaż, odbywa się na sucho. Gładkie powierzchnie ścian są gotowe do malowania i tapetowania bez konieczności długiego oczekiwania.
Wykończanie łazienki i kuchni płytami gipsowymi Wykończenie pomieszczeń mokrych, jakim jest łazienka czy kuchnia wymaga zastosowania specjalnych płyt gipsowych. Zobacz jakie płyty powinieneś wybrać i dlaczego!
Wykończ poddasze płytami gipsowymi i daj pomieszczeniu drugie życie Wykorzystaj płyty gipsowo-kartonowe do wykończenia swojego poddasza! Zobacz jak zaaranżować to pomieszczenie i sprawnie przeprowadzić remont.