Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni dzięki ściankom wewnętrznym z płyt g-k

Inspiracje
Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni - sucha zabudowa Siniat
Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni - sucha zabudowa Siniat

W Skandynawii, Francji i Anglii system suchej zabudowy od dawna stosowany jest w budownictwie gospodarczym, przemysłowym, jak również mieszkaniowym. Ze względu na szereg zalet i prostotę montażu, systemy suchej zabudowy zdobyły uznanie lokalnych firm deweloperskich oraz prywatnych inwestorów.

Znakomicie nadają się do budowania ścianek wewnętrznych (wewnątrzlokalowych oraz międzylokalowych), sufitów podwieszanych, obudowy pomieszczeń technicznych oraz wykonywania nowoczesnych aranżacji wnętrz.

Od pewnego czasu jego zalety dostrzeżono także w polskim budownictwie mieszkaniowym. Systemy suchej zabudowy z łatwością spełniają wymogi normowe stawiane zabudowie mieszkaniowej (izolacyjność akustyczna, ochrona przeciwpożarowa) niejednokrotnie przewyższając wyniki osiągane przez tradycyjną technologię murowaną.

Ściany wewnętrzlokalowe i międzylokalowe są o wiele lżejsze od tradycyjnych ścian murowanych, przez co mogą stać w dowolnych miejscach mieszkania. Nie ma konieczności stawiania ścian w tych samych miejscach na wszystkich kondygnacjach.

Ściany wewnętrzne z płyt g-k zapewniają dowolność w kształtowaniu przestrzeni

W razie konieczności istnieje możliwość łatwego „wyburzenia” już postawionej ściany wewnętrznej i postawienia nowej w innym miejscu. Wyburzenie ścianki wykonanej w systemie suchej zabudowy jest zdecydowanie „czystsze” i mniej pracochłonne, a co za tym idzie - tańsze w porównaniu z tradycyjnymi ścianami murowanymi. Wyburzenie ścianki wewnętrznej z płyt g-k nie pociąga za sobą konieczności ponownego tynkowania sufitu

Ścianki wewnątrzlokalowe stawiane są po uprzednim otynkowaniu sufitu, przez co sufit utrzymuje jednakową płaszczyznę w obrębie całego mieszkania.

Przy stawianiu ścianek wewnątrzlokalowych metodą tradycyjną powszechne jest murowanie ścian i późniejsze tynkowanie sufitu. W przypadku konieczności przestawienia lub wyburzenia ściany uzyskuje się różnicę w grubościach tynku sufitowego pomiędzy pomieszczeniami. Optyczne wyeliminowanie powstałej różnicy poziomów tynku na suficie jest bardzo pracochłonne, a niekiedy nawet niemożliwe bez ponownego całopowierzchniowego wyszpachlowania sufitu. Pociąga to za sobą dodatkowy koszt inwestycji.

Newsletter Siniat

Nie przegap unikalnych porad oraz wyjątkowych inspiracji. Zapisz się do newslettera Siniat, aby regularnie otrzymywać sprawdzoną wiedzę i wsparcie techniczne pomagające w realizacji inwestycji na każdym etapie. Materiały ściśle dostosowane do Twoich preferencji prześlemy Ci prosto na skrzynkę mailową. Dołącz do grona ekspertów otrzymujących newsletter Siniat.

Dla nowych subskrybentów przygotowaliśmy prezent: zestaw dwóch albumów obiektów referencyjnych w formie e-booków.

Zapisz się i odbierz prezent
Newsletter Siniat