Koszt postawienia ścianki działowej

Czy sucha zabudowa się opłaca

Koszt wykonania ścianki w systemie suchej zabudowy Nida w porównaniu z technologiami tradycyjnymi murowanymi
Poprzez zastosowanie suchej zabudowy Nida można uzyskać wymierne korzyści finansowe dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i otwarciu granic w innych krajach dla pracowników nowoprzyjętych państw, odnotowano znaczny odpływ z kraju specjalistów branży budowlanej. Przyczyniło się to w znacznym stopniu do szybkiego wzrostu kosztów robocizny branży budowlanej. Brakuje fachowców prawidłowo wykonujących ściany murowane, a ci, którzy pozostali w kraju, podnieśli stawki wykonania ścian.

Wzrostowi kosztów robocizny towarzyszył wzrost cen materiałów budowlanych. Doprowadziło to do sytuacji, którą mamy obecnie, a mianowicie koszt postawienia ściany murowanej na gotowo (czyli z otynkowaniem) jest o wiele wyższy niż koszt postawienia ścianki działowej w technologii suchej zabudowy - skorzystaj z naszego kalkulatora i poznaj dokładny koszt.

W przypadku technologii tradycyjnej konieczne jest obustronne otynkowanie ściany, co pociąga za sobą znaczne dodatkowe koszty zwiększające całościowy koszt systemu tradycyjnego.

Postawienie ścianki z płyt g-k pozwala zwiększyć powierzchnię użytkową
Cieńsza ściana wewnątrz- i międzylokalowa zajmuje mniejszą powierzchnię mieszkania, co oznacza zwiększenie powierzchni użytkowej dla ostatecznego użytkownika. Deweloper sprzedaje większą ilość m2 w porównaniu z sytuacją zastosowania tradycyjnych ścian murowanych. Jest to niewątpliwie mocny argument przy obecnych cenach sprzedaży 1 m2 mieszkania. Wykonanie ściany działowej z płyt g-k nie oznacza pogorszenia właściwości ścianki. Lżejsze ściany systemu suchej zabudowy Nida umożliwiają „odchudzenie” konstrukcji stropu.

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo