Budujące sprawy

Idź do:
Nasza firma stale włącza się w działania służące dobru innych.
 Realizujemy je w ramach programu
 "Siniat. Budujące sprawy".

Projekty

Dom Ronalda McDonalda

Szpital Dziecięcy w Krakowie - Prokocimiu

ZROBILIŚMY TO! RAZEM STWORZYLIŚMY WSPANIAŁE MIEJSCE!

Kiedy grupka lekarzy zapaleńców z Filadelfii wpadła w 1974 roku na pomysł budowy przyszpitalnego DOMU POZA DOMEM cel był szczytny, ale plan bardzo nieśmiały – zbudować hotelik dla rodziców dzieci przewlekle chorych, aby każdego dnia mogli towarzyszyć swoim pociechom podczas hospitalizacji. 

Dziś, dzięki wsparciu Fundacji Ronalda McDonalda, takich domów jest już na świecie kilkaset. 14 października 2015, przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu, do użytku oddany został pierwszy w Polsce taki właśnie Dom.

Dom Ronalda McDonalda to komfortowo urządzony obiekt, w którym znajduje się 20 nowoczesnych pokoi dla ponad 40 osób, a także duża kuchnia, jadalnia, pralnia, bawialnia i magazyny. Wszystko po to, by rodzice mogli wspierać dzieci w trudnym i długotrwałym czasie ich hospitalizacji. To była wspaniała i naprawdę BUDUJĄCA inicjatywa. Zobacz film i obejrzyj galerię jak powstało to cudowne miejsce. 

Fundacja Ronalda McDonalda

Fundacja KOOCHAM

Warszawa, Wawrzyszew

Fundacja KOOCHAM

"KOOCHANI. Płyta gipsowo-kartonowa z firmy Siniat, niezbędna do remontu naszego OONIWERKA, a dokładniej cały tir wypełniony po brzegi – jest już u nas:) !!!”

Taki wpis zamieściła na swojej witrynie fundacja KOOCHAM. KOOCHAM brzmi niewyraźnie, coś jak „kócham”. To pierwsze słowo, które powiedział do mamy mały Alek po czterech latach poważnych operacji i trudnej rehabilitacji. Mama to mama. Dla niej to słowo nie było niewyraźne, lecz wyraziste. Zrozumiała je od razu. Założyła fundację i postanowiła stworzyć w Izabelinie, gmina Nieporęt, OONIWEREK – przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną. Znalazła stary budynek przeznaczony do kapitalnego remontu. Zyskała przychylność lokalnych władz. Przekonała do swojego pomysłu młodych, zdolnych architektów. Powstały plany remontu. Wtedy ruszyła po pomoc do sponsorów.

Fundacja Koocham - Wizualizacja Ooniverku

Niepełnosprawność często wywołuje w ludziach strach. Można go zrozumieć, ale nie można mu ulec. Niepełnosprawni wyglądają inaczej, zachowują się inaczej, mówią inaczej. Ale tak naprawdę łatwo zrozumieć słowo KOOCHAM. Siniat dostarczył 1800 m² płyt gipsowo-kartonowych na teren budowy przedszkola. Nie trzeba nam długich tłumaczeń ani podziękowań. 

Rozumiemy, współczujemy i pomagamy. Fundacjo, dzieciaczki, rodzice – możecie liczyć na naszą dalszą pomoc!

Fundacja Koocham

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie