Szpachle w ruch! – czyli szpachlowanie ścian g-k

Grafika zapowiadająca odcinek Szpachlowanie połączeń płyt g-k Ekipy remontowej Siniat. 3 wykonawców oraz tytuł Szpachle w ruch.

W tym artykule dowiesz się:

  • jak wyrównać połączenia płyt g-k,
  • jak przygotować gładź gipsową przed nakładaniem,
  • jak prawidłowo nakładać gładź gipsową.

Poprzednie etapy remontu pokazały (odcinki TUTAJ > ) , że Ekipa Remontowa Siniat nieprzerwanie staje w gotowości do kolejnych wyzwań – a dzisiejszym jest nakładanie i rozprowadzanie gładzi, czyli nic innego, jak szpachlowanie! Nie bez powodu więc w tytule dzisiejszego odcinka szpachle odgrywają główną rolę.

Wyrównanie połączeń płyt g-k

Zanim jednak przejdziemy do rzeczy, nasi fachowcy cofają się w czasie i zaczynają od ponownego przeszpachlowania łączeń płytowych, żeby uzyskać odpowiednio wyrównany fundament do dalszej pracy. W tym miejscu najlepiej sprawdza się produkt, który przeznaczony jest do wykańczania połączeń płyt g-k – gips szpachlowy Nida Finish, który dodatkowo ułatwi i szlifowanie powierzchni.

Wyknawca mieszający zaprawę Nida Optima w wiadrze z wodą. W tle jasne świato doświetlone lampą budowlaną. Na podłodze worek niebisesko-biały z masą szpachlową Nida Optima.

Przygotowanie gładzi gipsowej do dalszych prac

Po tym etapie następuje kluczowy moment – szpachlowanie całopowierzchniowe, czyli tzw. Q4 – nasi eksperci zdradzają tajniki tej metody, która okazuje się niezwykle pomocna przy tego rodzaju pracy? Zanim jednak szpachle pójdą w ruch, Ekipa jak zwykle przypomina o odpowiednich przygotowaniach, w których ważnym elementem jest rozrobienie gładzi gipsowej Nida Optima tak, by jej doskonała przyczepność do podłoża mogła zadziałać jeszcze lepiej? Jak zrobić to w odpowiedni sposób? I czy istnieje na to idealny przepis? Te informacje również znajdziecie w filmie, gdzie widzimy dokładnie, jak to powinno wyglądać.

wykonawca mężczyzna szpachlujący sufit na poddaszu masą za pomocą pióra. Szpachlowanie całopowierzchniowe sufitów.

Prwidłowe nakładanie gładzi gipsowej

Po kolejnych etapach, jesteśmy już prawie w domu! Następnym krokiem obserwowanym na ekranie jest łapanie za szpachle oraz noże do gładzi, a z takim ekwipunkiem Ekipa Remontowa Siniat może spokojnie zaczynać nakładanie podwójnej warstwy masy.

To tutaj możemy zobaczyć cały proces wygładzania powierzchni i z minuty na minutę obserwujemy, jak powstaje prawdziwa sztuka remontowa!

wykonawca mężczyzna wygladzajacy sufit na poddaszu masą za pomocą pióra.

W tym odcinku, tak samo jak w poprzednich, poznajemy wiele cennych wskazówek – Ekipa dzieli się wiedzą nie tylko na temat działań i prac związanych ze szpachlowaniem, ale dowiadujemy się też sporo na temat wykorzystanych produktów, które ułatwiają cały proces. Dobór odpowiedniego gipsu, gładzi oraz akcesoriów ma ogromne znaczenie, a dzięki naszym fachowcom wiemy, jakie artykuły należy wybierać.

wykonawcy szpachlujący ścianki g-k do Q4 wygładzenia. Nakładanie masy szpachlowej na ścianę. Szpachlowanie całopowierzchniowe ścian ścianek

A co po szpachlowaniu? Trzeba zadbać o odpowiednie warunki do schnięcia – zachowanie odpowiedniej temperatury pomieszczenia jest jednym z nich. Teraz widzimy, że całość prac coraz bardziej zaczyna składać się w jedną, gładką całość, ale to jeszcze nie wszystko! Ekipa Remontowa zostaje dalej na straży i czeka na dobry moment, by działać dalej. A taki pojawi się już w następnym odcinku, dlatego jak zwykle zapraszamy Was do śledzenia dalszych przygód remontowej serii Siniat!W tym odcinku pomocnikami Ekipy Remontowej Siniat byli:

Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo