Dom jednorodzinny

Oldenburg
Idź do:

Kluczowe informacje:

Dwupowłokowa konstrukcja jest idealnym rozwiązaniem dla ściany zewnętrznej tego budynku. Aby połączyć zalety energetyczne i projektowe, zespół projektowy zdecydował się na ramową konstrukcję drewnianą z podwieszaną elewacją wentylowaną. Ta zasada konstrukcyjna  jest bezpieczna i nie wymaga dużych nakładów na konserwację. Dlatego drewniana konstrukcja ramowa została najpierw przygotowana z hydrofobowym, ale paroprzepuszczalnym poszyciem zewnętrznym, na którym z kolei zostały umieszczone pionowe łaty drewniane jako podkonstrukcja pod płyty podkładowe Bluclad pod tynk. 

Fazy instalacji

Montaż płyt jest niezwykle prosty. Jedynym warunkiem koniecznym jest podkonstrukcja z drewna o rozstawie osiowym maks. 625 mm. Płyty Bluclad są podczas montażu układane na pełny styk i mocowane zszywkami lub wkrętami do drewna. Już po zamontowaniu płyty Bluclad, nawet bez nałożenia tynku, zabezpieczają konstrukcję ściany przed działaniem warunków pogodowych przez co najmniej 12 tygodni.

Prezycja

W przypadku obustronnego montażu, w szczególności przy ościeżach okiennych i wystających elementach w rejonie wejścia, można przygotować i łatwo wykonać precyzyjne detale.

Richtig

Również w przypadku indywidualnego wykończenia wierzchniego płyty Bluclad to właściwa decyzja.

„Projekt budynku wymagał rozwiązania, które gwarantowało jednolity, pozbawiony spoin wygląd elewacji, umożliwiło wykonanie trudnych detali i do tego spełniało wymagania izolacji wilgotnościowej i dźwiękochłonnej oraz ochrony przeciwpożarowej.“

Bernd Feldhaus, ZimmermeisterZimmerei Bruns

Efekt prac

Lokalny wpływ

„Możliwości, jakie oferują płyty Bluclad jako poszycie elewacji, są faszynujące. Płyty podkładowe pod tynk przekonują do siebie bardzo dobrym bilansem ekologicznym i umożliwiają obok dużej swobody twórczej budowę elewacji w pełni energooszczędnej. Wykonanie jest proste, a jeśli mimo to mam jeszcze pytania, kompetentni pracownicy firmy Siniat GmbH szybko i w nieskomplikowany sposób na nie odpowiadają. Temu, kto ceni wygodę i wartość ekologiczną domu z drewna, a nie chciałby jednak zrezygnować z elastyczności kształtowania elewacji, jak najbardziej doradzam płyty Bluclad.“

Bernd Feldhaus, Zimmermeister
Zimmerei Bruns

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie