EtexChallenge, czyli firmowa aktywność sportowa!

Kobieta i mężczyzna w koszulkach Etex zapraszający do wyzwania Etex challenge. Oboje w pomarańczowo-białych koszulkach. W prawym dolnym rogu znajduje się logotyp Etex.

W jaki sposób połączyć dbałość o własne zdrowie z troską o innych? Odpowiedź na to pytanie odkryli nasi pracownicy, którzy wzięli udział w stworzonym przez grupę Etex aktywnym wyzwaniu. Pandemia stała się okresem, w którym wielu z nas zostało skazanych na życie w swoich czterech ścianach. Wychodzenie z domu wiązało się z pewnym zagrożeniem, dlatego wszelkie formy ruchu zostały na ten czas mocno ograniczone. W ramach sprawnego powrotu do aktywności, a także wsparcia pracowników w zakresie ich zdrowia - zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego, postanowiliśmy wprowadzić globalny challenge promujący aktywność fizyczną, którego jednym z rezultatów było wsparcie wybranej przez naszych pracowników organizacji charytatywnej.

Reprezentanci projektu Etex Challenge

Przekazywanie inspirujących sposobów życia nie jest czymś obcym w naszych codziennych działaniach, dlatego naturalnym było dla nas stworzenie tak inspirującej inicjatywy. Widoczne zaangażowanie pracowników jest szczerym dowodem na to, że akcja spełniła najważniejszy cel - zachęciła do podjęcia aktywności fizycznej, która skutkowała zarówno poprawą kondycji fizycznej jak i psychicznej, a co najważniejsze - pomocą finansową dla wybranej fundacji. Międzynarodowe wyzwanie miało swój początek w kwietniu tego roku i zakończyło się w lipcu, a udział w nim wzięło ponad trzy tysiące pracowników Etex z całego świata!

Kontrolowanie rezultatów ich działania możliwe było dzięki najnowszym technologiom - pozostając na czasie z przyspieszającą cyfryzacją, postanowiliśmy skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów czy najnowszych narzędzi, dlatego w trakcie challenge’u wykorzystano nowoczesny system porównywania wyników Oopla, który umożliwił wszystkim osobom prowadzenie sprawiedliwej rywalizacji.

Po pierwszym tygodniu zmagań, Polska wraz z krajami eksportowymi znalazła się na jedenastym miejscu spośród aż 42 krajów biorących udział w wyzwaniu. Wzajemna motywacja okazała się niezwykle skuteczna, bo postępy naszych rodaków można było zauważyć już po drugiej sesji. To wtedy znaleźliśmy się na podium obok Czech i Niemiec, zajmując drugie miejsce wśród najbardziej aktywnych uczestników wyzwania.

#EtexChallenge udowodnił, że silna wola i ciężka praca nad swoją kondycją może dawać korzyści nie tylko nam samym, ale również innym. Wyzwanie to pokazało, że zdrowa rywalizacja tak naprawdę może okazać się współpracą, która łączy ludzi z jednego środowiska i przynosi rezultaty w postaci szlachetnych celów. Akcja ta, w całkowicie spontaniczny sposób, zaktywizowała pracowników Etex, przełamała pewne bariery, ale przede wszystkim scaliła nas w jedną, silną „rodzinę”, która oprócz dobrej formy czy wielu wspaniałych nagród, zyskała najważniejsze - satysfakcję z pomocy. I mimo że nie każdy kraj znalazł się na podium, śmiało można przyznać, że wszyscy w tym challenge’u są wygranymi!

Komunikacja employer branding zapraszająca do wyzwania Etex Challenge. 3 osoby - 2 kobiety i mężczna w strojach sportowych. W prawym dolnym rogu dwa hashtagi #EtexChallenge oraz #Unitedtoinspire
Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo