Idź do:
Dom Fundacji Ronalda McDonalda

Zrobiliśmy To! Razem stworzyliśmy wspaniałe miejsce!

Po kilku miesiącach intensywnej pracy otwarcie pierwszego Domu Ronalda McDonalda stało się faktem.

Z dumą i nieukrywanym wzruszeniem chcielibyśmy poinformować, że 14 października 2015 r. oficjalnie przekazano do użytku w Krakowie "Dom poza domem” dla chorych dzieci i ich rodzin, który wspólnie tworzyliśmy z Fundacją  Ronalda McDonalda.

W uroczystym otwarciu wzięło udział bardzo wielu znakomitych gości: przedstawiciele szpitala w Prokocimiu, władze miasta, przedstawiciele Collegium Medicum, sponsorzy i przyjaciele fundacji. Wydarzenie zaszczycił między innymi Konsul Generalny USA.

W gronie wszystkich, którzy pomogli w tworzeniu Domu Ronalda McDonalda przecięto symboliczną wstęgę. Zgromadzeni byli zachwyceni magią i jakością tego budynku. Powstało miejsce absolutnie unikalne, które dla wielu rodzin w trudnym momencie życia stworzy dom pełen ciepła i komfortu.

„Każdy, kto coś buduje i tworzy, chciałby mieć takie marki za partnera” powiedziała w wywiadzie Katarzyna Nowakowska z fundacji McDonalda.

Tym bardziej jest nam miło, że jesteśmy jego współtwórcami. Budowaliśmy to miejsce z pasją i miłością – więc jak mogłoby by być inaczej. Pierwsi goście zamieszkają w nim za tydzień. Nad wygodą i pobytem rodzin będzie czuwał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy oraz wolontariusze. Teraz czas na zbieranie doświadczeń z życia nowych lokatorów, dzięki którym będziemy bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

A za chwilę?

Ruszamy z kolejnym projektem!

To była wspaniała i naprawdę BUDUJĄCA inicjatywa. 

Czytaj wszystkie

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie