Sucha zabudowa alternatywą dla budownictwa - lekkie ściany działowe

Inspiracje
Zdjęcie przedstawia wykonawcę suchej zabudowy montującego ściankę działową z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych i profili Siniat Nida.
Zdjęcie przedstawia wykonawcę suchej zabudowy montującego ściankę działową z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych i profili Siniat Nida.

Lekkie ścianki działowe Siniat są alternatywnym rozwiązaniem dla murowanych ścian działowych. Cały montaż, aż do spoinowania, odbywa się na sucho. Gładkie powierzchnie ścian są gotowe do malowania i tapetowania bez konieczności długiego oczekiwania. Wewnętrzna przestrzeń konstrukcyjna znakomicie nadaje się do umieszczania w niej wszelkich instalacji bez konieczności wykuwania „bruzd”. 

Montaż systemu Nida Ściana jest prosty i tani - instrukcję znajdziesz w Budowa ścianki działowej z płyt g-k - 16 kroków. Ścianki mogą zostać w prosty sposób zdemontowane w przypadku zmiany sposobu wykorzystania budynku lub pomieszczenia. Przy ciężarze do ok. 50 kg/m2 można je montować na każdym nośnym elemencie konstrukcji stropu. Lekkie ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych spełniają wymagania związane z ochroną przeciwpożarową, izolacyjnością akustyczną, cieplną i przeciwwilgociową.

Tradycyjna ścianka murowana:

- ciężka, murowana konstrukcja,
- zajmuje większą powierzchnię przez
większą grubość,
- „brudna i trudna” w montażu instalacji,
przebudowie i wszelkich zmianach,
- pracochłonne i kosztowne tynkowanie
dla uzyskania gładkiej
powierzchni. 

Nowoczesna lekka ścianka działowa:

- prefabrykowana, lekka konstrukcja,
- zajmuje mniejszą powierzchnię przy
porównywalnych właściwościach
akustycznych (oddaje większą powierzchnię
użytkową mieszkań),
- lepiej nadaje się do montażu instalacji. 


Płyty gipsowo-kartonowe Nida to zdrowy klimat mieszkań

Rdzeń płyty gipsowej posiada w swojej strukturze dużą liczbę mikroporów. Dzięki temu ma nieoceniony wpływ na regulację wilgotności pomieszczeń. Jest w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci z powietrza, przechować ją i zwrócić tę wilgoć do atmosfery, gdy robi się sucho. W ten sposób reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, utrzymując ją na stałym poziomie. Rdzeń gipsowy w naturalny sposób tworzy zdrowy i przyjazny człowiekowi mikroklimat

Newsletter Siniat

Wiedza na temat suchej zabudowy jest specjalistyczna, dlatego pragniemy się nią dzielić. Po zapisaniu się do naszego newslettera otrzymasz całkowicie darmowego e-booka.

"Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy" to aż 102 strony ciekawych porad i wskazówek, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej pracy!

Zapisz się i odbierz prezent