Sucha zabudowa alternatywą dla budownictwa - lekkie ściany działowe

Lekkie ścianki działowe Siniat są alternatywnym rozwiązaniem dla murowanych ścian działowych. Cały montaż, aż do spoinowania, odbywa się na sucho. Gładkie powierzchnie ścian są gotowe do malowania i tapetowania bez konieczności długiego oczekiwania. Wewnętrzna przestrzeń konstrukcyjna znakomicie nadaje się do umieszczania w niej wszelkich instalacji bez konieczności wykuwania „bruzd”.

Montaż systemu Nida Ściana jest prosty i tani - instrukcję znajdziesz w Budowa ścianki działowej z płyt g-k - 16 kroków. Ścianki mogą zostać w prosty sposób zdemontowane w przypadku zmiany sposobu wykorzystania budynku lub pomieszczenia. Przy ciężarze do ok. 50 kg/m2 można je montować na każdym nośnym elemencie konstrukcji stropu. Lekkie ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych spełniają wymagania związane z ochroną przeciwpożarową, izolacyjnością akustyczną, cieplną i przeciwwilgociową.

Zdjęcie przedstawia wykonawcę suchej zabudowy montującego ściankę działową z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych i profili Siniat Nida.

Tradycyjna ścianka murowana:

  • ciężka, murowana konstrukcja,
  • zajmuje większą powierzchnię przez większą grubość,
  • „brudna i trudna” w montażu instalacji, przebudowie i wszelkich zmianach,
  • pracochłonne i kosztowne tynkowanie dla uzyskania gładkiej powierzchni.

Nowoczesna lekka ścianka działowa:

  • prefabrykowana, lekka konstrukcja,
  • zajmuje mniejszą powierzchnię przy porównywalnych właściwościach akustycznych (oddaje większą powierzchnię użytkową mieszkań),
  • lepiej nadaje się do montażu instalacji.

Płyty gipsowo-kartonowe Nida to zdrowy klimat mieszkań

Rdzeń płyty gipsowej posiada w swojej strukturze dużą liczbę mikroporów. Dzięki temu ma nieoceniony wpływ na regulację wilgotności pomieszczeń. Jest w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci z powietrza, przechować ją i zwrócić tę wilgoć do atmosfery, gdy robi się sucho. W ten sposób reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, utrzymując ją na stałym poziomie. Rdzeń gipsowy w naturalny sposób tworzy zdrowy i przyjazny człowiekowi mikroklimat.

Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy

NEWSLETTER SINIAT

Wiedza na temat suchej zabudowy jest specjalistyczna, dlatego pragniemy się nią dzielić. Po zapisaniu się do naszego newslettera otrzymasz całkowicie darmowego e-booka.

"Warunki techniczne wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy" to aż 102 strony ciekawych porad i wskazówek, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej pracy!

CHCESZ ZARABIAĆ WIĘCEJ? ZAPISZ SIĘ NA PROFESJONALNE SZKOLENIE W TWOIM REGIONIE!

Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo