Sucha zabudowa alternatywą dla tradycji

Lekkie ścianki działowe Siniat są alternatywnym rozwiązaniem dla murowanych ścian działowych. Cały montaż, aż do spoinowania, odbywa się na sucho. Gładkie powierzchnie ścian są gotowe do malowania i tapetowania bez konieczności długiego oczekiwania. Wewnętrzna przestrzeń konstrukcyjna znakomicie nadaje się do umieszczania w niej wszelkich instalacji bez konieczności wykuwania „bruzd”.

Montaż systemu Nida Ściana jest prosty i tani - instrukcję znajdziesz w Budowa ścianki działowej z płyt g-k - 16 kroków. Ścianki mogą zostać w prosty sposób zdemontowane w przypadku zmiany sposobu wykorzystania budynku lub pomieszczenia. Przy ciężarze do ok. 50 kg/m2 można je montować na każdym nośnym elemencie konstrukcji stropu. Lekkie ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych spełniają wymagania związane z ochroną przeciwpożarową, izolacyjnością akustyczną, cieplną i przeciwwilgociową.

Zdjęcie przedstawia wykonawcę suchej zabudowy montującego ściankę działową z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych i profili Siniat Nida.

Tradycyjna ścianka murowana:

  • ciężka, murowana konstrukcja,
  • zajmuje większą powierzchnię przez większą grubość,
  • „brudna i trudna” w montażu instalacji, przebudowie i wszelkich zmianach,
  • pracochłonne i kosztowne tynkowanie dla uzyskania gładkiej powierzchni.

Nowoczesna lekka ścianka działowa:

  • prefabrykowana, lekka konstrukcja,
  • zajmuje mniejszą powierzchnię przy porównywalnych właściwościach akustycznych (oddaje większą powierzchnię użytkową mieszkań),
  • lepiej nadaje się do montażu instalacji.

Płyty gipsowo-kartonowe Nida to zdrowy klimat mieszkań

Rdzeń płyty gipsowej posiada w swojej strukturze dużą liczbę mikroporów. Dzięki temu ma nieoceniony wpływ na regulację wilgotności pomieszczeń. Jest w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci z powietrza, przechować ją i zwrócić tę wilgoć do atmosfery, gdy robi się sucho. W ten sposób reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, utrzymując ją na stałym poziomie. Rdzeń gipsowy w naturalny sposób tworzy zdrowy i przyjazny człowiekowi mikroklimat.

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo