Dom szkieletowy – pora na sufit i ściany

Dom szkieletowy – pora na sufit i ściany


W tym artykule dowiesz się:
  • jaką płytę g-k wybrać, gdy ściany będą narażone na uszkodzenia?
  • jakie wieszaki sprawdzą się na poddaszu?

Ekipa Remontowa Siniat kontynuuje swój projekt pod tytułem „dom szkieletowy”. Sam szkielet już powstał, podłoga też gotowa, czas więc wziąć się za płytowanie i przygotowanie sufitu. Jak poradzili sobie z tym zadaniem nasi specjaliści?

Montaż Nida Twarda

Ściany na baczność!

Aby rozpocząć pracę, trzeba wybrać odpowiedni produkt. Takim okazała się płyta Nida Twarda o rozmiarze 1200x2000 mm. To płyta gipsowo-wiórowa z dodatkiem włókien. Jest o wiele sztywniejsza niż standardowa płyta, świetnie nadaje się więc do pomieszczeń użyteczności publicznej i takich, w których ściany są narażone na uszkodzenia. Co więcej, Nida Twarda posiada zwiększoną odporność na zmienność wilgotności, co doskonale zda egzamin w nieogrzewanych pomieszczeniach.

Całą operację można przeprowadzić w kilku prostych krokach. Ekipa Remontowa musi się upewnić, czy konstrukcja stoi na odpowiednich podstawach. Wszystko gra? Jak najbardziej. Nasi specjaliści wszystko sobie zaplanowali – konstrukcja została przeznaczona właśnie pod płyty o posiadanych wymiarach. Nie trzeba więc stosować żadnych dodatkowych stelaży. Pamiętajmy – najważniejsza jest pierwsza płyta! Jeśli ona stanie prosto, wszystkie inne będzie dużo łatwiej dopasować. Lasery w dłoń i wyznaczamy pion. Gotowe? No to czas na kolejne płyty. I tak aż do końca!

Wata na poddaszu

Z głową w… suficie

Jeśli ściany mamy już postawione, czas na sufit. Ekipa Remontowa Siniat zdecydowała się wykonać go przy pomocy konstrukcji dwupoziomowej krzyżowej. Zamiast tradycyjnych wieszaków typu ES lub wieszaków noniuszowych, nasi specjaliści skorzystali z wieszaków do poddaszy. Tu główną rolę również odegrała płyta Nida Twarda. No to co? Do roboty!

Wata na poddaszu

Zanim przyjdzie czas na dokręcanie płyt, trzeba pamiętać o izolacji. Inaczej może nam wiać po karku. Ekipa Remontowa skorzystała z wełny mineralnej, która świetnie sprawdza się w roli izolatora. Kolejny krok to płytowanie, w tym przypadku jednokrotne. Płytowanie zostało przeprowadzone w poprzek profili, a do dokręcania płyt zastosowano wkręty FixDens.

Płyty na poddaszu Nida Twarda

A co z tymi wymiarami?

Nasi specjaliści wiedzę mają przepotężną, ale wiedzą też, że czasami warto sobie pomóc i nie uciekać się do uniwersalnych rozwiązań. Dlatego też rozprawili się z często napływającymi do nich pytaniami dotyczącymi rozstawienia profili, gęstości ich rozmieszczenia czy odstępów. Odpowiedzi jest bowiem… bardzo dużo. Wszystko zależy od doboru systemu do wykonania sufitu podwieszanego i doboru płyty. Wtedy warto spojrzeć do tabeli znajdujących się w specyfikacjach produktowych i to na ich podstawie podejmować decyzje.

Gotowy sufit

No i mamy to! Sufit zrobiony, nikomu nie spadnie na głowę, a w pomieszczeniu od razu zrobiło się cieplej. Warto zauważyć, jak zmieniła się akustyka pomieszczenia. Robota wykonana na piątkę z plusem, ale to jeszcze nie wszystko. W kolejnym odcinku Ekipa Remontowa zajmie się łączeniami płyt. Nie możecie tego przegapić – chłopaki przygotowali dla Was niespodziankę! Zasubskrybujcie kanał, aby jej nie ominąć.


Zobaczcie cały odcinek:


W tym odcinku pomocnikami Ekipy Remontowej Siniat byli:

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo