MAXymalnie mocne i optymalnie gładkie...

Wnętrze mieszkania w kamienicy urządzone w stylu skandynawskim , białe ściany gładkie, białe meble, niebieskie dodatki, dwuskrzydłowe białe drzwi

Remont spędza sen z powiek każdego inwestora. Sam projekt nie przysparza tyle stresu, ile znalezienie odpowiednich jakościowo produktów, pozwalających na długotrwałe użytkowanie pomieszczeń. Jakie produkty wybrać, żeby efekt nas zachwycił?

Większość remontów wiąże się ze stosowaniem mieszanek gipsowych. Niezbędne są one zarówno do wykonywania drobnych napraw na ścianach czy wygładzania powierzchni, jak i do wykańczania pomieszczeń, w których zostały wykorzystane płyty gipsowo-kartonowe.

Produktem, który doskonale sprawdzi się do wyrównywania ścian, uzupełniania ubytków, pęknięć czy rys oraz do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych, jest beztaśmowy gips szpachlowy Nida Max. Jest to wzmocniony gips szpachlowy, który może być stosowany wewnątrz pomieszczeń na powierzchniach mineralnych, tzn. tynkach gipsowych, cementowo-wapiennych, gładkich powierzchniach betonowych itp. Jeśli prace remontowe mają szerszy zakres, Nida Max może być także wykorzystany do osadzania narożników oraz puszek instalacyjnych. Zaletą tego produktu jest przede wszystkim odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli konieczne jest uzyskanie twardego i odpornego podłoża pod gładź, wówczas Nida Max będzie doskonałą odpowiedzią na nasze potrzeby. Podczas wykonywania prac remontowych zdarzają się kłopoty z dostępem do bieżącej wody, która jest niezbędna do oczyszczenia narzędzi przed urabianiem mieszanki. Jest to bardzo istotne, ponieważ każde zanieczyszczenie, które pojawi się na pacy lub w wodzie, może wejść w silną reakcję chemiczną i sprawić, że właściwości produktu, takie jak przyczepność, wytrzymałość lub czas wiązania, zostaną utracone. Dużą zaletą Nida Max jest to, że jest to produkt odporny na brudne narzędzia. Nawet w sytuacji, w której wykonawca nie oczyści pacy lub wiadra, produkt utrzyma stabilny czas wiązania na poziomie 65 minut. Jest to ważna cecha, wyróżniająca go spośród wszystkich gipsów dostępnych na rynku.

Po zakończeniu prac związanych z wyrównywaniem i wzmacnianiem powierzchni, przychodzi czas na wykonywanie gładzi, które są warstwą wykończeniową i nadają ostateczny sznyt każdej ścianie. Istotne jest, aby wybrać taki produkt, który będzie charakteryzował się dwoma kluczowymi cechami – dobrą przyczepnością do podłoży oraz niewielkim skurczem podczas wysychania. Dobra przyczepność produktu do powierzchni jest niezwykle ważna, ponieważ gwarantuje, że farba, którą będziemy nakładać po wygładzeniu ściany, nie będzie odrywała gładzi od powierzchni, rolując się na wałku malarskim. Jeśli chcemy uniknąć drobnych spękań, wyglądających jak pajęcze sieci, które po pomalowaniu ściany stają się natychmiast widoczne w równoległym oświetleniu, kluczową właściwością będzie niewielki skurcz.

Produktem, który spełni wyżej wymienione oczekiwania jest gładź Nida Optima. Jest ona materiałem do ręcznego wykonywania gładzi gipsowych wewnątrz pomieszczeń, na takich podłożach, jak tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowo-wapienne czy gładkie powierzchnie betonowe. Biały kolor tego materiału zmniejsza zużycie farby podczas malowania, dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów remontu. Produkt charakteryzuje się również tym, że po wymieszaniu z wodą tworzy bardzo plastyczną masę, której aplikacja pozwala na łatwe wyprowadzenie gładkich powierzchni jeszcze przed szlifowaniem. Zalecana grubość jednej warstwy wynosi od 2 do 4 mm, przy czym miejscowo może ona wynosić nawet do 6 mm. Produkt można aplikować w technologii „mokre na mokre”, bezpośrednio po związaniu pierwszej warstwy gładzi, dzięki czemu wykonawcy mogą znacznie oszczędzić czas w trakcie wykonywanych prac.

Receptury gipsu szpachlowego Nida Max oraz gładzi Nida Optima oparte są na naturalnych składnikach, dzięki czemu pH produktów jest obojętne i nie powoduje podrażnień skóry podczas wykonywania prac.

Marlena Miziołek
Kierownik ProduktuSiniat

Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo