Szpachlujemy na całego!

Szpachlowanie z masą Nida Multi task


W tym artykule dowiesz się:
  • Jaki produkt sprawdzi się zarówno do spoinowania jak i do szpachlowania całopowierzchniowego?
  • Co oznacza ściąganie masy na „ostro”?
  • O czym należy pamiętać przy całopowierzchniowym szpachlowaniu, stosując masę pod tak zwany „finisz”?

W poprzednim odcinku Ekipa Remontowa Siniat wykonała suchą zabudowę. Czy to wszystko, co należy zrobić? Oczywiście, że nie! Pora na szpachlowanie. I to całopowierzchniowe. W tym zadaniu pomoże chłopakom nowa masa w portfolio produktów Siniat – Nida Multi task.

Aktualna lista dystrybutorów Nida Multi task

Taśma na łączenia płyt gk

To się klei!

Nida Multi task to polimerowa masa gotowa, idealna do połączeń płyt gipsowo-kartonowych. Nasi specjaliści działali z nią dosłownie na całego, wykonując przy jej pomocy zarówno spoinowanie, jak i szpachlowanie od standardu Q1 do Q4. Przejdźmy więc do pierwszego etapu i zatrzymajmy się na moment przy standardzie Q1.

Warto zastanowić się chwilę nad doborem taśmy zbrojącej. Taśma fizelinowa to popularne rozwiązanie, stosowane przy połączeniach oryginalnych, jak i ciętych. W tym drugim przypadku jej sporą zaletą jest to, że nie powoduje wybrzuszeń szpachlowanego obszaru. W przypadku połączeń oryginalnych świetnie sprawdza się taśma Connect lub zwykła taśma papierowa, a do narożników wewnętrznych i perforowanych zewnętrznych najlepiej nada się taśma Comfort.

Mieszanie masy Nida Multi task

Ścinamy na ostro

O taśmach wszystko już wiemy, więc Ekipa Remontowa może zabrać się za pracę. Pamiętajmy, że po otwarciu wiaderka z gotową masą Nida Multi task, należy ją przemieszać, aby zredukować konsystencję piany. Przy spoinowaniu zaczynamy od połączeń nieoryginalnych, które trzeba odpowiednio zagruntować. Co potem? Albo zostawić do wyschnięcia, albo – dzięki wykorzystaniu masy gotowej – wyszpachlować te obszary już przy pierwszym podejściu, korzystając z fizeliny. No to do dzieła!

Ściąganie masy

Podczas szpachlowania połączeń w standardzie Q1 nasi specjaliści przypominają o ściąganiu masy na ostro. Co to oznacza? Jeżeli połączenie jest już wstępnie wypełnione, a taśma zbrojąca wklejona, czas zabrać się za ściąganie nadmiaru masy, opierając krawędź pacy o płytę pod odpowiednim kątem, najlepiej ok. 80°. Aby sprawdzić dokładność wykonanego połączenia, wystarczy przyłożyć pacę do powierzchni. Jest równo? No to można działać dalej!

Gruntowanie sufit

Jak malowane!

Ekipa Remontowa Siniat wykonała swoją pracę łatwo, gładko i z wielką przyjemnością. Masa świetnie się sprawdziła – dobrze trzyma się podłoża. Standard Q1 mamy opanowany więc można przejść do Q4. Nasi specjaliści przenieśli się błyskawicznie w inne miejsce. Obejrzyjcie odcinek i dajcie znać w komentarzu, czy kojarzycie tę przestrzeń z poprzednich realizacji.

Ściany w tymże pomieszczeniu zostały już wcześniej pomalowane. Nie mamy jednak informacji, kiedy to nastąpiło i jaka farba została użyta. Ekipa Remontowa dobrze wie, jakie niesie to za sobą ryzyko – choć sama farba dobrze trzyma się powierzchni, to masa może temu zadaniu nie podołać. Na szczęście chłopaki mają rozwiązanie każdego problemu. W tym przypadku zdecydowali się na zastosowanie technologii malowania ściany gruntem szczepnym z piaskiem kwarcowym. Tak przygotowana powierzchnia jest lekko chropowata – idealnie nadaje się pod masę.

Rozcieńczamy i kończymy

Przy całopowierzchniowym szpachlowaniu, stosując masę pod tak zwany „finisz”, należy pamiętać o rozcieńczeniu jej z wodą, w ilości zależnej od konsystencji jaką chcemy uzyskać. Tak przygotowana masa nadaje się do aplikacji wałkiem. Po wyschnięciu masy, Ekipa Remontowa nałożyła drugą warstwę i wyszlifowała całość, aby usunąć ziarniste przestrzenie.

Po 2 dniach ściany są zupełnie gotowe! Masa Nida Multi task świetnie zdała egzamin, tak samo, jak Ekipa Remontowa. Ale do tego już jesteśmy przyzwyczajeni, prawda? Jeśli ciekawi Was efekt wizualny prac, jak i inne przygody naszych remontowych specjalistów, obejrzyjcie odcinek i nie zapomnijcie zasubskrybować kanału, aby nie przegapić kolejnych.


Zobaczcie cały odcinek:


W tym odcinku pomocnikami Ekipy Remontowej Siniat byli:

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo