Spoinowanie masą gotową Nida Multi task

Łączenie płyt g-k

W tym artykule dowiesz się:

  • Jak przygotować połączenia płyt g-k do zbrojenia?
  • Jaką masę wybrać do spoinowania połączeń?
  • Jak właściwie zatopić taśmę zbrojącą?

Do tej pory Ekipa Remontowa Siniat, wykonując suchą zabudowę, do szpachlowania wykorzystywała suchą masę Nida Max. To rozwiązanie zawsze sprawdzało się koncertowo, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie rozwijali naszego portfolio produktowego. Dzięki temu powstała nowa Masa – Nida Multi task.

Coś dziś zbroimy…

Nasi specjaliści wykorzystają masę Nida Multi task do zbrojenia połączeń płyt gipsowo-kartonowych. Już na początku warto podkreślić, że pomiędzy masą gotową a masą sypką występują zauważalne różnice. Pierwsza i najbardziej oczywista – do wykorzystania masy gotowej nie potrzeba wody. Chyba, że chcemy ją delikatnie rozrzedzić. Dzięki swojej konsystencji masa Nida Multi task wymaga jedynie przemieszania i jest natychmiast gotowa, aby z nią pracować.

Zbrojenie połączeń

W tę masę możemy wtapiać wszystkie rodzaje taśm zbrojących, począwszy od fizelinowych, przez papierowe, a kończąc na taśmach kompozytowych typu Connect i Comfort. Ekipa Remontowa Siniat pracę rozpoczyna od połączeń ciętych. Nie musimy chyba przypominać, że połączenie powinno być wstępnie odpylone i zagruntowane, prawda? Takie połączenie możemy potraktować na dwa sposoby…

Zatapiamy taśmę

Pierwszy z nich polega na wstępnym wypełnieniu połączenia i pozostawieniu go do wyschnięcia. Do zbrojenia podchodzi się wówczas po wyschnięciu. Drugim, nieco szybszym sposobem, jest wypełnienie połączenia i zbrojenie go w trakcie jednej operacji. Ta opcja wymaga nieco większej wprawy, ale dzięki niskiej kurczliwości masy Nida Multi task to zadanie jest dużo łatwiejsze!

Zatapianie taśmy zbrojącej

Zbrojąc połączenia, należy pamiętać o prawidłowym zatopieniu taśmy w masie, niezależnie od rodzaju taśmy. Ekipa Remontowa Siniat podpowiada – do tej operacji przyda nam się szpachla węższa od szerokości łączenia. Gdy taśma jest dobrze zatopiona w masie, możemy ją tam odpowiednio zamknąć. W tym celu nasi specjaliści polecają nałożyć sporą ilość masy na połączenie i zebrać ją pod kątem, „na ostro”, tak aby nic nie zostało po bokach płyty.

Szpachlowanie całopowierzchniowe

I raz, i dwa

Poprzednie połączenie zostało wykonane w standardzie Q1. Teraz czas na Q2! Do jego wykonania potrzebne są dwa podejścia. Pierwsze z nich polega na zbrojeniu połączeń, a kolejne na poszerzeniu połączeń w taki sposób, aby można było je swobodnie wyszlifować. Jeśli Ekipa Remontowa zastosowałaby masę sypką, potrzebne byłyby trzy podejścia. Masa gotowa przyspiesza całą operację.

Ściąganie masy

Największą z zalet pracy z masą gotową jest oszczędność czasu. Co warte podkreślenia, jeśli zostanie nam trochę masy w wiaderku – nic nie szkodzi. Wystarczy je szczelnie zamknąć i z powodzeniem wykorzystać przy kolejnych pracach remontowych.

To już koniec przygody Ekipy Remontowej z domem szkieletowym. Za nami świetna przygoda! Choć wymagała sporo pracy, jej efekty imponują, a cały proces mógł posłużyć jako dobry przykład edukacyjny zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych w tym temacie osób. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie wiatr poniesie naszych chłopaków w kolejnym odcinku, subskrybujcie kanał i bądźcie na bieżąco!


Zobaczcie cały odcinek:


W tym odcinku pomocnikami Ekipy Remontowej Siniat byli:

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo