Doskonała gładź bez użycia szpachli – szybkie działanie z agregatem

Wykonawcy z Ekipa Remontowa Siniat przygotowujący się do aplikacji gotowej masy szpachlowej

W tym artykule dowiesz się:

  • jak przygotować ścianę do natrysku gotowej masy szpachlowej
  • jak dobrać agregat do masy Nida Excellence
  • jak osiągnąć idealną gładkość powierzchni

Do niektórych zadań specjalnych nie potrzeba dodatkowych narzędzi, kiedy mamy przy sobie odpowiednie materiały. W przypadku wykonywania gładzi, takim materiałem jest innowacyjna samorozlewna masa szpachlowa Nida Excellence – dzisiejsza wspólniczka Ekipy Remontowej Siniat, dzięki której prace przebiegną szybko i bezproblemowo!

Już na samym początku odcinka nasi specjaliści zauważają, że Nida Excellence to masa samorozlewna, która po aplikacji agregatem nie wymaga ręcznego szpachlowania, a to z pewnością zapewnia znaczną oszczędność czasu. Jednocześnie zaznaczają, że wybór agregatu również ma znaczenie – w tym przypadku powinien być to agregat hydrodynamiczny (malarsko-szpachlarski), który zagwarantuje odpowiednie ciśnienie i prawidłowy natrysk.

Wykonawca z Ekipa Remontowa Siniat zabezpiezcający puszkę elektryczną przed nałożeniem samorozlewnej masy szpachlowej Nida Excellence

Przygotowania do natrysku gotowej masy szpachlowej

-To oczywiste, że chcemy, by nasza praca przebiegła szybko, sprawnie i bez marnowania materiału, dlatego przed rozpoczęciem procesu natryskiwania, Ekipa mówi, o czym należy pamiętać, żeby to osiągnąć. Uzupełnienie większych ubytków, zabezpieczenie stolarki, puszek czy wyszpachlowanie płyt gipsowo-kartonowych do standardu Q2 – to niezbędny zbiór działań, który doprowadzi nas do zadowalającego efektu. Dodatkowo, fachowcy radzą, by zabezpieczyć również podłogę (najlepiej przy użyciu kawałków płyt gipsowo-kartonowych lub zwykłego kartonu).

A za kulisami… Ekipa prezentuje serce całej operacji! W pomieszczeniu obok widzimy agregat Mark VII, którego ciśnienie ustawione jest na 120 barów. Towarzyszy mu dysza natryskowa 529 oraz Nida Excellence, która po otworzeniu i przemieszaniu jest gotowa do użycia. Warto też zwrócić uwagę, że produkt przeznaczony jest do nakładania ienkowarstwowego (do 1,5 mm), dlatego też wszelkie podłoża mineralne wewnątrz pomieszczeń, do których szczególnie się nadaje, powinny być wcześniej odpowiednio wyrównane.

Wykonawca z Ekipa Remontowa Siniat nakładający mas

Gładkość w mgnieniu oka

Ekipa Remontowa zaczyna natryskiwanie od sufitu, przechodząc później na ściany. Nida Excellence nanoszona jest w dwóch warstwach, w około półgodzinnych odstępach czasu. Fachowcy zaznaczają, że pierwsza warstwa powinna stać się delikatnie matowa i dopiero wtedy, prostopadle do niej, możemy nałożyć drugą warstwę. I to na tyle! Żadnego wyprowadzania powierzchni piórem, żadnego wyrównywania powierzchni! Trzeba tylko poczekać aż masa wyschnie i przystąpić do szlifowania. Dzięki efektowi samorozlewania się masy można oszczędzić do 60% czasu pracy na budowie!

Całość prac nie przekroczyła nawet 20 minut – wszystko za sprawą innowacyjnej masy, która samoistnie się rozlewa i nie wymaga wiele zaangażowania, a zapewnia doskonale gładki efekt. To właśnie dzięki temu Nida Excellence jest cenionym produktem wśród wykonawców, który nie tylko ułatwia pracę, ale również znacznie ją przyspiesza.

Po nałożeniu drugiej warstwy gładzi nadchodzi czas na szlifowanie, ale Ekipa radzi, by odczekać jeden dzień, żeby wszystko dobrze wyschło – przy tym etapie nasi specjaliści żegnają się z nami i zapraszają do kolejnego odcinka. Jesteście ciekawi, co wyremontują następnym razem?

Nie przegapcie dalszej części tej wyjątkowej serii!

Zobaczcie cały odcinek:


W tym odcinku pomocnikami Ekipy Remontowej Siniat byli:
Samorozlewna masa szpachlowa Nida Excellence
Agregat Mark VII
Dysza natryskowa 529

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo