Jak wyprostować ścianę? Czyli konstrukcja przedścianki na profilach UD i CD

Wykonawcy z Ekipa Remontowa Siniat zapraszają do obejrzenia kolejnego odcinka z serii pt: Jak wyprostować ścianę. Na szarym tle 2 wykonawców w białych t-shirtach.


W tym artykule dowiesz się:
  • dlaczego warto wybrać suchą zabudowę do prostowania ścian;
  • jak wykonać montaż konstrukcji stalowej okładzin ściennych;
  • jak prawidłowo wykonać opłytowanie w przedściance na profilach CD.

To samo miejsce działania i nowe remontowe wyzwania – po wykonaniu sufitu samonośnego (odcinek dostępny jest TUTAJ>) Ekipa Remontowa Siniat wraca na pole zwycięskiej bitwy, by przekazać wiedzę na temat tworzenia konstrukcji przedścianki, zastępującej popękane, krzywe i nieestetyczne ściany.

Dlaczego sucha zabudowa?

Specjaliści podkreślają, że na ściany w opłakanym stanie jest kilka rozwiązań. Kiedy mamy do czynienia ze względnie pionowymi ścianami, wystarczy skuć stare tynki i wykonać je od nowa. Jest to jednak czasochłonne i dość ryzykowne w przypadku starych budynków z niepewnymi płaszczyznami, dlatego tym razem Ekipa wybiera suchą zabudowę. Jest to przede wszystkim szybsze, ale też łatwiejsze rozwiązanie.

Monaż wieszaków ES do profili stalowych Nida

Montaż konstrukcji stalowej okładzin ściennych

Pierwszym krokiem jest wykonanie konstrukcji nośnej z profili sufitowych Nida CD oraz UD, które przytwierdzane są do ścian masywnych za pomocą elementów do mocowania NIDA ES. Do nich będę montowane pyty tworzące przedściankę. Jak to robią fachowcy? Zobaczcie oglądając poniższy film.

Po ustawieniu w pionie i dokładnym wypoziomowaniu profili – nasza Ekipa dopilnowała tego, by wszystko było równe i proste. Ten etap budowy Ekipa zakończyła montażem folii paroizalacyjnej.

Wykonawcy z Ekipa Remontowa Siniat fazują

Czas na płytowanie, czyli ściana zaczyna być widoczna!

Po tym etapie nasi specjaliści przystępują do płytowania. Do tego zadania, tak samo jak w odcinku nr 16 o montażu sufitów, wykorzystują specjalistyczną płytę gipsowo-wiórową Nida Twarda. Zauważają też, że nie należy zapominać o otworze okiennym, który w tym przypadku został również zapłytowany, ale w razie przyszłej potrzeby, jest on przygotowany pod wycięcie.

 Ściana wyprostowana dzięki zastosowaniu płyt gipsowo-kartonowych Nida Twarda na podkonstrukcji z profili Nida

Kolejnym etapem po płytowaniu będzie szpachlowanie oraz montaż drzwi i ich obróbka, ale o tym więcej w dalszych odcinkach Ekipy Remontowej Siniat. Nasi fachowcy po raz kolejny zaprezentowali, że nie ma sytuacji bez wyjścia i ścian, których nie wyprostują – a w dodatku udowodnili to przy pomocy kątownika, który zawsze pokaże prawdę!Zobaczcie cały odcinek:


Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo