Wnęka w ścianie? Mamy na to sposób! Zabudowa przedścianki wolnostojącej.

Wnęka w ścianie? Mamy na to sposób! Zabudowa przedścianki wolnostojącej.


W tym artykule dowiesz się:
  • jak zrobić prawidłowy pomiar wnęki ściennej
  • jakie dobrać profile
  • jak instalować płytę perforowaną Nida Sonic
  • jak spoinować płyty perforowane

Ekipa Remontowa Siniat co rusz podejmuje nowe wyzwania. W kolejnym odcinku z serii czeka na nich zadanie specjalne. Muszą zabudować przedściankę wolnostojącą, ale… co zrobić z charakterystyczną wnęką? Zabudować ścianę „na prosto” i zostawić sporo wolnego miejsca? Nic z tych rzeczy!

Wykonawca SIniat montujący profile C50 we wnęce.

WYBÓR SYSTEMU OKŁADZINY ŚCIENNEJ

Głównym bohaterem tego odcinka będzie okładzina ścienna wolnostojąca, którą Krzysztof wybiera korzystając z Katalogu Technicznego Siniat (do pobrania TUTAJ >). Tego typu okładziny najczęściej kotwi się do ścian i umieszcza się je na profilach sufitowych CD. W tym przypadku Ekipa Remontowa zrezygnowała z takiego rozwiązania i postawiła na okładzinę, której nie kotwi się do ściany oraz na profile C50.


PRAWIDŁOWY POMIAR WNĘKI ŚCIENNEJ

Nasi fachowcy rozpoczęli prace od stosownych pomiarów. Są one o tyle ważne, że ściany w starym budownictwie często charakteryzują się odchyłami między dołem a górą. Tak było również w tym przypadku, ale na szczęście odchyły mieściły się w normie! Ekipa Remontowa przypomina o ważnej zasadzie – pomiary rozpoczynamy od większych powierzchni. Koniec i kropka. W odwrotnym przypadku, gdybyśmy skupili się najpierw na wnęce, pomiary mogłyby okazać się błędne. Najpierw całość, później detale!

Jak prawidłowo dobrac profile ścienne do zabudowy wnęki ściennej

DOBÓR PROFILI

Konstrukcja pod okładzinę powstała przy użyciu odpowiednio wyciętych profili C50 oraz z zastosowaniem taśmy akustycznej Nida 50. Nas fachowcy przymocowali potrzebne elementy zarówno dookoła wnęki, jak również pośrodku jej powierzchni. Po skończonej pracy można było wziąć się za okładzinę.

Wykonawca z Ekipa Remontowa Siniat instalujący płytę akustyczną perforowaną Nida Sonic

PŁYTOWANIE - ZASTOSOWANIE PŁYT AKUSTYCZNYCH PERFOROWANYCH NIDA SONIC

Płyta, która trafiła do wnęki, to niebyle jaka sztuka. Płyta akustyczna Nida Sonic (jej różnorodność możesz sprawdzić TUTAJ >) nie dość, że spełnia dodatkowe funkcje, to jeszcze cieszy oko, tworząc nietuzinkowy efekt wizualny. Wymaga jednak innego potraktowania niż standardowe płyty, gdyż należy kłaść ją bez przesunięcia, tworząc tak zwany krzyż. Płytę należy odpowiednio przyciąć, a jej części zamontować, dokładając na stelaż obok siebie z zachowaniem milimetra odstępu.

Wykonawca rozrabiający gips szpachlowy w proszku z wodą w wiaderku Nida Max

SPOINOWANIE PŁYT PERFOROWANYCH

Powstałe w ten sposób szczeliny trzeba wypełnić masą. Ekipa Remontowa przygotowała odpowiednią recepturę przy wykorzystaniu gipsu szpachlowego Nida Max. Nasi fachowcy mają niezłą wyobraźnię – doskonale poradzili sobie z wypełnieniem odstępów w taki sposób, aby nie zaszpachlować otworów występujących naturalnie w płycie. Do nakładania masy wykorzystali pusty kartusz po silikonie!


Zaszpachlowana już okładzina prezentuje się fenomenalnie! Efekt oczywiście będzie trzeba jeszcze dopracować, a ściany naokoło pomalować, ale na tym etapie to już koniec. Chcecie wiedzieć jak chłopaki z Ekipy Remontowej poradzą sobie z dalszymi pracami wokół wykonanej już zabudowy wnęki? Śledźcie nas i wypatrujcie kolejnego odcinka!


Zobaczcie cały odcinek:


W tym odcinku pomocnikami Ekipy Remontowej byli:

  • Płyta Nida Sonic – dźwiękochłonna, perforowana okładzina ścienna z ukrytą podkonstrukcją.
  • Profil Nida C50 - tworzy mocną i sztywną konstrukcję, zapewniając wieloletnią gwarancję bezpieczeństwa
  • Taśma akustyczna Nida – stosowana do izolacji akustycznej połączeń profili.
  • Gips szpachlowy Nida Max – łatwa w aplikacji, z doskonałym poślizgiem na szpachlowanym podłożu.
Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo