Na wyciągnięcie ręki – montujemy klapy rewizyjne!

Na wyciągnięcie ręki – montujemy klapy rewizyjne!


W tym artykule dowiesz się:
  • dlaczego warto stosować drzwi i klapy rewizyjne
  • jak wyciąć otwór do drzwi i klap rewizyjnych
  • jakie są zalety drzwi i klap rewizyjnych


Ciąg dalszy remontu kamienicy! W poprzednim odcinku Ekipa Remontowa Siniat zajęła się zabudową pionów kanalizacyjnych. Poszło gładko, ale przed naszymi specjalistami pojawiło się kolejne wyzwanie. Jak umożliwić dostęp do zaworów, które znajdują się za zabudową, a w przypadku inspekcji sanitarnych muszą być na wyciągnięcie ręki?

Wykonawca z Ekipy Remontowaj Siniat w białym t-shircie wykonuje pomiar ściany pod montaż klapy i drzwi rewizyjnych Siniat

Dlaczego warto stosować drzwi i klapy rewizyjne

Okazuje się, że rozwiązanie jest prostsze niż mogłoby się wydawać! Do tego celu posłużą klapy rewizyjne, które działają na zasadzie drzwiczek otwierających się po naciśnięciu. Co więcej, są one o tyle lepsze od standardowych, białych drzwiczek, że po odpowiednim szpachlowaniu i zamalowaniu staną się praktycznie niewidoczne. Estetyka naszych remontów to podstawa!


Pod klapę rewizyjną nie trzeba tworzyć żadnej dodatkowej konstrukcji. Wystarczy wyciąć otwór w istniejącej już zabudowie gipsowo-kartonowej. Kolejnym krokiem będzie umieszczenie klapki oraz przymocowanie jej za pomocą blachowkrętów… i montaż gotowy! Najpierw należy jednak odpowiednio zwymiarować klapę. Mierzymy jedynie drzwiczki wraz z obramówką, nie uwzględniając kołnierza. Wymiary nanosimy na zabudowę i można przystąpić do wycinania.

Wykonawca z Ekipy Remontowej Siniat montuje drzwi rewizyjne zabezpieczając brzegi masą szpachlową Nida MAX

Montaż drzwi rewizyjnych

Specjaliści z Ekipy Remontowej przycięli otwór odrobinę szerzej, aby klapka przeszła przez niego z delikatnym luzem. Od razu podfazowali sobie również płyty, aby masa potrzebna do szpachlowania odpowiednio wypełniła szczeliny. Po wsunięciu klapy dokręcili jej kołnierz do zabudowy, wyszpachlowali ją dookoła przy użyciu masy Nida Max i okleili ją taśmą zbrojącą. W ten sposób klapka zlicowała się z płytami i po pomalowaniu będzie praktycznie niewidoczna. To zdecydowanie najlepszy sposób, aby zapewnić dostęp do potrzebnych miejsc przy zachowaniu odpowiedniej estetyki pomieszczenia.

Wykonawca Siniat montujący drzwi i klapy rewizyjne

Zalety stosowania klap rewizyjnych

Ekipa Remontowa podzieliła się jeszcze istotnymi informacjami na temat klap i drzwi rewizyjnych. Warto zaznaczyć, że występują one w różnych rozmiarach, a jeśli żaden z nich nie będzie odpowiedni, taką klapę można wykonać na specjalne zamówienie. Ich rozpiętości dochodzą nawet do 1,5 metra! Dla zainteresowanych warto też dodać, że klapy rewizyjne występują nie tylko w wersji dla pojedynczego płytowania, ale i podwójnego oraz takie, które posiadają zwiększoną odporność ogniową.


Ostatnia wskazówka naszych specjalistów – po wyszpachlowaniu należy klapę otworzyć, aby znajdujący się w rowkach gips nie wysechł, co mogłoby utrudnić jej późniejsze otwieranie.

Jeśli chcecie zostać prawdziwymi ekspertami remontowymi – zapraszamy do obejrzenia kolejnych odcinków! Z Ekipą Remontową każdy problem zamienia się w wyzwanie, któremu można w prosty sposób podołać!

Zobaczcie cały odcinek:


Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo