Nowy sufit w blaszaku!

Nowy sufit w blaszaku!


W tym artykule dowiesz się:
  • Co zrobić, gdy zabraknie miejsca na przykręcenie profilu?
  • Jaką płytę wybrać do pokrycia sufitu w garażu?
  • Jak profesjonalnie połączyć spoiny?

W poprzednim odcinku Ekipa Remontowa Siniat zmagała się z płytowaniem wnętrza blaszanego garażu, który został wcześniej ocieplony pianką. Samo przytwierdzenie płyt do ścian jednak nie wystarczy. Wciąż pozostał nam sufit, a następnie szpachlowanie całej powierzchni. Jesteście ciekawi, jak z tym zadaniem poradzili sobie nasi specjaliści?

Montowanie profili sufitowych

Problemy nam niestraszne

Niestandardowe sytuacje wymagają niestandardowych rozwiązań. W poprzednim odcinku Ekipie umknął mały szczegół. W pewnym miejscu, na styku ściany i sufitu, zabrakło miejsca na przykręcenie profilu sufitowego kapeluszowego. Nie z takich opresji wychodzimy jednak obronną ręką! Mądre głowy zrobiły małą burzę mózgów i rozwiązanie pojawiło się bardzo szybko. Wystarczyło naciąć profile sufitowe, lekko je wygiąć i przykręcić do belki ściennej. To nie wszystko – w innym miejscu pojawiło się jeszcze większe wyzwanie, bowiem ściana została już zapłytowana. Ekipa ponownie wykorzystała trik z wygięciem profilu, jednak tym razem przykręcony został on już do płyty. Takie rozwiązanie okazało się najbezpieczniejsze dla konstrukcji całego sufitu.

Montowanie profili sufitowych

Warto wspomnieć, że do pokrycia sufitu została wykorzystana cieńsza płyta Cementex, mająca grubość 8 mm. W przypadku ścian była ona o 2 mm grubsza. Rozstawienie profili pozostało takie, jak w przypadku ścian – co 60 cm. Wszystko po to, aby zachować trwałość konstrukcji.

Połączenie spoin taśmą

Ostatnie szlify

Nasz garaż zaczyna wyglądać coraz lepiej! Pokrycie ścian i sufitu płytą sprawiło, że od razu zaczęło się w nim robić odczuwalnie chłodniej, co stanowi dodatkową zaletę takiego rozwiązania. Ekipa Remontowa musiała zająć się już tylko odpowiednim połączeniem spoin, zarówno tych pionowych pomiędzy płytami, jak i łączeń pomiędzy sufitem, a ścianą.

Nasi specjaliści słusznie zauważyli, że płyt, które nadają się do powierzchni mokrych, nie należy łączyć zwykłą masą na bazie gipsów. Potrzeba w tym przypadku materiału, który nada się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Jest nim masa Cementex PM Finisher, dedykowana do użytego w odcinku rodzaju płyt. Do połączeń między płytami zastosowano również odpowiednie taśmy. Ekipa Remontowa wykorzystała dwa rodzaje takich taśmConnect do połączeń między płytami i Comfort do połączeń sufitu ze ścianą.

Płyta g-k w garażu

Piorunujący efekt

Dwa dni uczciwej i intensywnej pracy wystarczyły, by wnętrze garażu zmieniło się nie do poznania! Gdyby wprowadzić tam kogoś z zawiązanymi oczyma, po zdjęciu opaski najprawdopodobniej nie zorientowałby się, że trafił do zwykłego blaszaka. Płyta Cementex, która opatuliła całe wnętrze, spisała się znakomicie. Co więcej – jej wykorzystanie wyeliminowało obawy o pojawienie się nieproszonej wilgoci!

Pamiętajmy, że płyta Cementex występuje w różnych grubościach, co sprawia, że sprawdza się w naprawdę szerokim spektrum przypadków. Niewykluczone, że już w kolejnych odcinkach przekonacie się, gdzie jeszcze znajduje swoje zastosowanie. Jeśli jesteście tego ciekawi, pamiętajcie o zasubskrybowaniu kanału. Ekipa Remontowa Siniat już zaciera ręce na myśl o kolejnych wyzwaniach!


Zobaczcie cały odcinek:


W tym odcinku pomocnikami Ekipy Remontowej Siniat byli:

  • Płyta Cementex
  • Profile kapeluszowe Cementex
  • Masa szpachlowa Cementex PM Finisher
  • Taśma łączeniowa Siniat Connect
  • Taśma narożnikowa Siniat Comfort

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo