Strefa wellness i SPA w Hotelu Myśliwskim Gabelbach

Ilmenau, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

Otoczony pierwotną przyrodą Lasu Turyńskiego, w pobliżu miasta Goethego Ilmenau leży idyllicznie usytuowany hotel górski i myśliwski Gabelbach. Od 2014 roku zespół przechodzi modernizację, która zapewnia dzisiejszy komfort i jednocześnie zachowuje historyczny urok architektury oraz ożywia przepych minionych dni. Nowe hojne „Gabelbach Spa” przyciąga uwagę swoim niezwykłym projektem sufitu: odbicie nocnego gwiaździstego nieba błyszczy nad basenem.

Fazy instalacji

Aby zrealizować ten niezwykle kreatywny pomysł z najwyższą precyzją i trwałością, konieczne było staranne przygotowanie i dobór odpowiednich produktów. Dla tego specjaliści z zakresu zabudowy suchej zdecydowali się na płytę specjalną Hydro firmy Siniat. Jest ona niezwykle odporna na wilgoć, warunki mokre i ma przewagę dzięki łatwości w obróbce. Do dzielenia płyt profesjonaliści z branży suchej zabudowy wykorzystali siatkę konstrukcji. Kolejne wymagania mówiły, że nie może być połączeń krzyżowych i płyty zawsze muszą się na siebie nakładać.

Cała konstrukcja sufitu jest tak zaprojektowana, aby wytrzymać wysokie narażenie na wilgotność. Od śruby do masy szpachlowej wszystko pochodzi z jednego źródła.

Ponieważ gwiaździste niebo znajduje się bezpośrednio nad basenem, było jasne, że ze względu na wysokie wymagania w zakresie odporności na wilgoć, nie można było zastosować tradycyjnych płyt gipsowych. Jednocześnie, przy tej czasochłonnej konstrukcji sufitu z licznymi punktami świetlnymi, chcieliśmy zrezygnować z płyt cementowych i uciążliwych technik fugowania.

Danny WedekindWykonawca

Efekt prac

Lokalny wpływ

Cała strefa SPA zachwyca indywidualnym i szytym na miarę designem, a konstrukcja sufitu przekonuje wizualnie i akustycznie.

Helmut Held
Dyrektor hotelu

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie