Oranżeria, Bad Homburg

Bad Homburg, Niemcy
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Ośrodki kultury
  • Klient: Mensinger Malerwerkstätten GmbH, Frankfurt am Main
  • Wykonawca: Kraft Akustik-Bau, Ortenberg
  • Innowacje: Płyta Nida Hydro

Bad Homburg vor der Höhe jest uzdrowiskiem od ponad 100 lat. W jego sercu znajduje się jeden z największych parków uzdrowiskowych w Niemczech. W ramach kompleksowego projektu renowacji zespół wokół historycznej Oranżerii odzyskał swój pierwotny wygląd.  Jednocześnie na terenie przed Oranżerią miała zagościć atmosfera koncertowa, co dodatkowo wymagało gruntownej renowacji akustycznej. Doskonała akustyka w połączeniu z eleganckim wyglądem - tak prezentuje się właśnie Oranżeria swoim gościom po renowacji. Połączenie tych znajdujących się na dwóch przeciwległych biegunach elementów możliwe było dzięki zastosowaniu specjalnej płyty akustycznej LaHydro firmy Siniat.

Fazy instalacji

Koncerty w plenerze mają bardzo szczególną atmosferę, zwłaszcza w tak idyllicznym otoczeniu jak Kurpark. Ale warunki na powietrzu stawiają przed muzykami i organizatorami również wielkie wyzwania - szczególnie w zakresie akustyki. Problemy z jakością dźwięku i akustyką pomieszczeń zmusiły Oranżerię w Bad Homburg nie tylko do rekonstrukcji zabytkowego budynku, ale również do akustycznej modernizacji portyku. Muzyka grana w pawilonie musi być doskonale zrozumiała i możliwie najmniej hałasów powinno zakłócać wrażenia z koncertu. Ważne było również, aby nie zmieniać właśnie odrestaurowanego parku - nie było mowy o nieatrakcyjnych dźwiękoszczelnych ścianach pomiędzy oranżerią a pawilonem muzycznym. Dlatego też podjęto decyzję o zastosowaniu akustycznie efektywnego sufitu zabudowy suchej wykonanego z perforowanej płyty gipsowej i tynku akustycznego.

Teraz goście mogą cieszyć się dźwiękami z pawilonu muzycznego również pod zadaszonym terenem na zewnątrz Oranżerii.

Dla tego projektu wybraliśmy specjalną płytę Hydro firmy Siniat w wersji akustycznej. Oferuje ona wysoką odporność na wilgoć i jednocześnie spełnia wymagania w zakresie izolacji akustycznej. Tradycyjna płyta gipsowo-kartonowa tego nie potrafi.

Thomas KraftWykonawca

Efekt prac

Lokalny wpływ

W tym projekcie wykorzystano płytę akustyczną Hydro, aby zapewnić pożądaną jakość dźwięku, jak również ochronę przed wilgocią.

Thomas Kraft

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie