Oranżeria, Bad Homburg

Opis
Dzięki niewidzialnej izolacji dźwiękowej zapewniającej niezakłóconą rozrywkę muzyczną Orangerie w Bad Homburg od czasu renowacji przekonuje swoich gości. Doskonałą akustykę zapewnia specjalna płyta gipsowo-kartonowa Hydro Akustik.
Typ obiektu
Public Buildings
Client
Mensinger Malerwerkstätten GmbH, Frankfurt am Main
Główny wykonawca
Kraft Akustik-Bau, Ortenberg
Lokalizacja
Bad Homburg
Państwo
Niemcy
Opis instalacji
Dla tego projektu wybraliśmy specjalną płytę Hydro firmy Siniat w wersji akustycznej. Oferuje ona wysoką odporność na wilgoć i jednocześnie spełnia wymagania w zakresie izolacji akustycznej. Tradycyjna płyta gipsowo-kartonowa tego nie potrafi.
Autor wypowiedzi
Thomas Kraft Wykonawca
Cytat
W tym projekcie wykorzystano płytę akustyczną Hydro, aby zapewnić pożądaną jakość dźwięku, jak również ochronę przed wilgocią.
Autor wypowiedzi
Thomas Kraft

Opis projektu

Bad Homburg vor der Höhe jest uzdrowiskiem od ponad 100 lat. W jego sercu znajduje się jeden z największych parków uzdrowiskowych w Niemczech. W ramach kompleksowego projektu renowacji zespół wokół historycznej Oranżerii odzyskał swój pierwotny wygląd. Jednocześnie na terenie przed Oranżerią miała zagościć atmosfera koncertowa, co dodatkowo wymagało gruntownej renowacji akustycznej. Doskonała akustyka w połączeniu z eleganckim wyglądem - tak prezentuje się właśnie Oranżeria swoim gościom po renowacji. Połączenie tych znajdujących się na dwóch przeciwległych biegunach elementów możliwe było dzięki zastosowaniu specjalnej płyty akustycznej LaHydro firmy Siniat.

Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo