Świetlica gminna Nowa Wieś

Nowa Wieś
Idź do:

Kluczowe informacje:

Świetlica w Nowej Wsi (gmina Michaowice) to dwukondygnacyjny obiekt o starannie przemyślanym wnętrzu. Na piętrze znalazły się jedynie pomieszczenia techniczne i urządzenia obsługujące świetlice. Całość przestrzeni użytkowych znajduje się na parterze, co zwiększyło ich dostępność dla osób starszych i niepełnosprawnych. Ciekawym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem było wyprowadzenie części funkcji na zewnątrz budynku (dzięki zadaszonym tarasom). Całość konstrukcji wzniesiono w lekkiej technologii opartej na stalowym szkielecie. Do pokrycia stalowego szkieletu użyto produkowanych przez Siniat płyt Duripanel B1 oraz ściśle dobranego wachlarza innych produktów. Umożliwiło to bardzo precyzyjne określanie, które z parametrów fizycznych przegród są w danej sytuacji priorytetowe i osiągnięcie ich optymalnych wartości, takich jak chociażby odporność pożarowa konstrukcji dochodząca miejscami do REI 120.

Fazy instalacji

Świetlica gminna Nowa Wieś

Szkielet konstrukcji oparty został na profilach C100 o grubości zaledwie 1,6mm firmy Grzywka Group. W ten sposób świetlica stanowi konstrukcję niezwykle lekką, wytrzymałą i dającą projektantom ogromne możliwości kształtowania przestrzeni - jednocześnie bardzo upraszczając logistykę.

Świetlica gminna Nowa Wieś

Kryteria wyboru technologii były dość proste. Potrzebowano metody lekkiej i szybkiej. Prace budowlane miały zostać zakończone w terminie sześciu miesięcy.

Efekt prac

Lokalny wpływ

Technologia szkieletowa jest coraz chętniej uwzględniana przy planowaniu inwestycji na potrzeby obiektów użyteczności publicznej, w tym świetlic, szkół i przedszkoli. Gmina Michałowice zdecydowała się na pięć (!) podobnych realizacji.

Cezary Kowalczyk
Siniat

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie