Świetlica gminna Nowa Wieś

Opis
Całość konstrukcji tego obiektu wzniesiono w lekkiej technologii opartej na stalowym szkielecie, natomiast do jego pokrycia użyto produkowanych przez Siniat płyt.
Typ obiektu
Edukacja
Główny wykonawca
Grzywka Group
Lokalizacja
Kłodzko
Państwo
Polska
Opis instalacji
Kryteria wyboru technologii były dość proste. Potrzebowano metody lekkiej i szybkiej. Prace budowlane miały zostać zakończone w terminie sześciu miesięcy.
Cytat
Technologia szkieletowa jest coraz chętniej uwzględniana przy planowaniu inwestycji na potrzeby obiektów użyteczności publicznej, w tym świetlic, szkół i przedszkoli. Gmina Michałowice zdecydowała się na pięć (!) podobnych realizacji.
Autor wypowiedzi
Cezary Kowalczyk Siniat

Opis projektu

Świetlica w Nowej Wsi (gmina Michaowice) to dwukondygnacyjny obiekt o starannie przemyślanym wnętrzu. Na piętrze znalazły się jedynie pomieszczenia techniczne i urządzenia obsługujące świetlice. Całość przestrzeni użytkowych znajduje się na parterze, co zwiększyło ich dostępność dla osób starszych i niepełnosprawnych. Ciekawym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem było wyprowadzenie części funkcji na zewnątrz budynku (dzięki zadaszonym tarasom). Całość konstrukcji wzniesiono w lekkiej technologii opartej na stalowym szkielecie. Do pokrycia stalowego szkieletu użyto produkowanych przez Siniat płyt Duripanel B1 oraz ściśle dobranego wachlarza innych produktów. Umożliwiło to bardzo precyzyjne określanie, które z parametrów fizycznych przegród są w danej sytuacji priorytetowe i osiągnięcie ich optymalnych wartości, takich jak chociażby odporność pożarowa konstrukcji dochodząca miejscami do REI 120.

Innowacyjne i efektywne rozwiązania
Certyfikowana i przetestowane rozwiązania
Zaangażowanie w zrównoważone budownictwo