Szpital Cardiff Royal Infirmary

Cardiff, UK
Idź do:

Kluczowe informacje:

  • Typ budynku: Ośrodki zdrowia
  • Wartość inwestycji: £29m
  • Klient: Cardiff & Vale University Health Board
  • Wykonawca: Laing O'Rourke
  • Podwykonawca: M & P Contractors Wales Ltd

Szpital Cardiff Royal stanowi centrum opieki zdrowotnej dla mieszkańców Cardiff od 1883 roku. W przeszłości był to jedyny szpital w okolicy. Budynek wpisany jest na listę zabytków klasy drugiej i wymaga dużo uwagi. Firma Laing O'Rourke w ramach wartego 30 milionów funtów projektu przebudowy terenu miała zająć się rozległym remontem kliniki i wprowadzeniem jej w XXI wiek, zapewniając wiele usług zdrowotnych włącznie z całodobową podstawową opieką zdrowotną, usługami terapeutycznymi, radiologią i poradniami. Jednakże istotą wyzwania było podniesienie standardów i modernizacja wnętrz budynków z równoczesnym zachowaniem jego charakteru, wkomponowanie elementów zabytkowych w funkcjonalne i higieniczne środowisko kliniki.

Fazy instalacji

Siniat współpracował wspólnie z głównym wykonawcą i architektem na wczesnym etapie projektu, żeby zapewnić spełnienie wymogów stawianych środowiskom w placówkach opieki zdrowotnej przy równoczesnym zachowaniu charakteru budynku.

GTEC Megadeco at Cardiff Royal Infirmary.  Healthcare case study.
One Board

W obiekcie zastosowano GTEC Megadeco, dekoracyjną płytę zapewniającą izolacyjność akustyczną, dźwiękochłonność oraz odporność na uderzenia.

Istnieje od ponad 130 lat

Budynki mające tyle lat stawiają nietypowe wyzwania.

GTEC Megadeco at Cardiff Royal Infirmary.  Healthcare case study.

"GTEC Megadeco jest materiałem fabrycznie wykończonym, więc nie ma potrzeby zastosowania podkładu na powierzchnię płyty, co znacznie przyspiesza malowanie. W rezultacie realizacja projektu przebiegała bez żadnych opóźnień z naszej strony."

Paul Davies, DirectorM & P Contractors Wales Ltd

Efekt prac

Lokalny wpływ

"Budynek wygląda świetnie, jest wyjątkowym dla tej społeczności i odgrywa istotną rolę w zapewnieniu dostępu do opieki zdrowotnej dla jej członków. Gdy rozmontowaliśmy fasadę, mogliśmy dostrzec różnicę i doskonale wykonaną pracę. Zdołali wprowadzić do wnętrza elementy nowoczesności, równocześnie zachowując charakter budynku."

Abigail Harris, Director
Planning at Cardiff and Vale UHB

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie