Szpital Cardiff Royal Infirmary

Opis
Od 1883r. budynek stanowi centrum opieki zdrowotnej dla mieszkańców Cardiff. Dzięki przebudowie podopieczni mają zapewnione całodobowe usługi zdrowotne w zmodernizowanym miejscu o podwyższonym standardzie. Mimo zmian szpital nadal zachował swój dawny zabytkowy charakter.
Typ obiektu
Ośrodki zdrowia
Wartość projektu
£29m
Client
Cardiff & Vale University Health Board
Główny wykonawca
Laing O'Rourke
Podwykonawca
M & P Contractors Wales Ltd
Lokalizacja
Cardiff
Państwo
Zjednoczone Królestwo
Opis instalacji
"GTEC Megadeco jest materiałem fabrycznie wykończonym, więc nie ma potrzeby zastosowania podkładu na powierzchnię płyty, co znacznie przyspiesza malowanie. W rezultacie realizacja projektu przebiegała bez żadnych opóźnień z naszej strony."
Autor wypowiedzi
Paul Davies, Director M & P Contractors Wales Ltd
Cytat
"Budynek wygląda świetnie, jest wyjątkowym dla tej społeczności i odgrywa istotną rolę w zapewnieniu dostępu do opieki zdrowotnej dla jej członków. Gdy rozmontowaliśmy fasadę, mogliśmy dostrzec różnicę i doskonale wykonaną pracę. Zdołali wprowadzić do wnętrza elementy nowoczesności, równocześnie zachowując charakter budynku."
Autor wypowiedzi
Abigail Harris, Director Planning at Cardiff and Vale UHB

Opis projektu

Szpital Cardiff Royal stanowi centrum opieki zdrowotnej dla mieszkańców Cardiff od 1883 roku. W przeszłości był to jedyny szpital w okolicy. Budynek wpisany jest na listę zabytków klasy drugiej i wymaga dużo uwagi. Firma Laing O'Rourke w ramach wartego 30 milionów funtów projektu przebudowy terenu miała zająć się rozległym remontem kliniki i wprowadzeniem jej w XXI wiek, zapewniając wiele usług zdrowotnych włącznie z całodobową podstawową opieką zdrowotną, usługami terapeutycznymi, radiologią i poradniami. Jednakże istotą wyzwania było podniesienie standardów i modernizacja wnętrz budynków z równoczesnym zachowaniem jego charakteru, wkomponowanie elementów zabytkowych w funkcjonalne i higieniczne środowisko kliniki.

Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo