Budynek Szpitala Sid Watkins

Opis
W budynku obok specjalistycznego centrum rehabilitacji i poradni mieści się także dział szkoleń i pomieszczenia biurowe. Dzięki rozbudowie, szpital jest w stanie nie tylko przyjąć większą ilość pacjentów, ale może także zapewnić zakwaterowanie dla ich rodzin.
Typ obiektu
Ośrodki zdrowia
Wartość projektu
£22m
Client
The Walton Centre NHS Foundation Trust
Główny wykonawca
Interserve
Podwykonawca
Interserve
Lokalizacja
Liverpool
Państwo
Zjednoczone Królestwo
Opis instalacji
"Szpitale mają wysokiej jakości instalacje, które często są ciężkie. Przy zmianie przeznaczenia pomieszczenia często możliwość ich położenia ograniczona jest do pewnych obszarów ściany. LaDura jest wystarczająco mocna, żeby wyeliminować potrzebę rozbierania ściany i wzmacniania jej sklejką - oznacza to, że można łatwo zmienić instalacje w pomieszczeniu oraz jego przeznaczenie."
Autor wypowiedzi
Kabir Salihi, Project Manager Interserve
Cytat
"Projekt przekroczył nasze oczekiwania dotyczące kosztu, czasu wykonania i jakości. Wielu pracowników stwierdziło, że przeprowadzka do Sid Watkins Building w styczniu 2015 wywarła pozytywny wpływ na zespół. Całe otoczenie, od oświetlenia, rozwiązań technologicznych do ilości dostępnej przestrzeni, zapewnia pracownikom sprzyjające warunki i doskonałe środowisko pracy."
Autor wypowiedzi
Paula Bamber, Head of Facilities and Developments The Walton Centre NHS Foundation Trust

Opis projektu

Fundusz NHS Walton Centre podjął się dużego programu rozbudowy w celu oddania do użytku trzypiętrowego budynku ośrodka zdrowia: Sid Watkins Building. Nowy budynek mieści specjalistyczne centrum rehabilitacji na 30 łóżek, poradnię, najlepszy w Wielkiej Brytanii program leczenia bólu, dział szkoleń, pomieszczenia biurowe i zakwaterowanie dla rodzin pacjentów. Wytyczne projektowe opierały się na sprawieniu, by pacjent czuł, że wchodzi do raczej luksusowego hotelu niż do szpitala, lecz jak w każdym obiekcie opieki zdrowotnej ścianki działowe musiały spełniać surowe wymogi akustyczne, przeciwpożarowe i higieniczne.

Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo