Szpital Southmead

Opis
To niezwykle nowoczesny szpital oferujący pełną opiekę medyczną. Placówka ta ustanawia nowe standardy dla brytyjskiej służby zdrowia. Jest w stanie przyjąć ogromną ilość pacjentów i zapewnić im fachową opiekę.
Typ obiektu
Ośrodki zdrowia
Wartość projektu
£450m
Client
North Bristol NHS Trust
Główny wykonawca
Carillion
Podwykonawca
BR Hodgson
Lokalizacja
Bristol
Państwo
Zjednoczone Królestwo
Opis instalacji
"GTEC Megadeco ma fabrycznie dekorowaną powierzchnię, która likwiduje konieczność prac związanych z zastosowaniem podkładu, oszczędzając cenny czas."
Autor wypowiedzi
Matt Ball, Projects Director BR Hodgson
Cytat
"Ten nowoczesny szpital po raz pierwszy zgromadził pod jednym dachem większość usług oferowanych przez stare szpitale Frenchay i Southmead. Zintegrowanie świadczeń zdrowotnych w tym nowym specjalnie przystosowanym szpitalu oznacza, że pacjenci mogą korzystać z nowych świadczeń, technologii i udoskonalonego otoczenia. Lepiej zadbano o prywatność i godność pacjentów za pomocą "klinicznego korytarza", co oznacza, że pacjenci już nie są przewożeni głównymi ogólnie dostępnymi korytarzami. Oznacza to również, że Fundusz NHS North Bristol obniżył zużycie energii, ponieważ sale chorych wychodzą na ogrzewające poranne słońce, ale w najcieplejszym momencie dnia są od niego osłonięte, znacznie zmniejszając ilość wymaganej energii."

Opis projektu

Nowy "super szpital" w Bristolu został ukończony w 2014 roku kosztem 430 milionów funtów. Zajmując powierzchnię 113 000 m², ten nowoczesny szpital oferuje 800 łóżek szpitalnych, 24 nowoczesne sale operacyjne, lądowisko dla śmigłowców dla służb ratunkowych i oddział ratunkowy zapewniający opiekę dużej liczbie pacjentów. Usytuowany na 17 hektarach zagospodarowanych uprzednio w innym celu, Szpital Southmead łączy dwa obiekty w jednym miejscu. Placówka ta ustanowiła nowe standardy dla brytyjskiej służby zdrowia dzięki wzorowej opiece nad pacjentem i dbałości o jego dobre samopoczucie, które leży u podstaw działań placówki. Główny wykonawca projektu, Carillion, wybrał podwykonawcę, BR Hodgson, na wykonawcę montażu płyt gipsowo-kartonowych. BR Hodgson wybrał Siniat na głównego dostawcę.

Innowacyjne rozwiązania
Certyfikowane systemy
Zrównoważone budownictwo