Tropikalna wyspa w środku polski. Niezwykły świat Suntago

Do tej pory, żeby odwiedzić podobne miejsca, musieliśmy wyjeżdżać poza granice Polski. Teraz sytuacja się odwraca – to mieszkańcy innych krajów będą przyjeżdżać pod Warszawę, żeby zaczerpnąć rozrywki w jednej z najbardziej niezwykłych budowli, jaka powstała w naszej części Europy.

Park Wodny Suntago w Mszczonowie. Basen z palmami i orchideami.

Park of Poland - Suntago Wodny Świat – to park rozrywki i wypoczynku, otwarty 20 lutego 2020 roku. Znajduje się we Wręczy obok Mszczonowa, raptem pół godziny drogi samochodem (autostradą A2 bądź trasą szybkiego ruchu S8) od Warszawy.

Park Wodny Suntago w Mszczonowie. Zdjeżdżalnie basenowe.

Kompleks wciąż jeszcze jest rozbudowywany, jednak jego główna część – gigantyczny park wodny – już działa. Gości tropikalnego świata w sercu Polski, w którym panuje stała temperatura 32 st. C, oszałamiają setki (dla ścisłości: ponad 740) prawdziwych palm, sprowadzonych głównie z Florydy, Kostaryki i Malezji. Pomiędzy palmami rozlokowano m.in. kilka basenów, 30 zjeżdżalni, a nawet rwącą “rzekę przygód”. Wszystko to jest zamknięte w kompleksie wielkich budynków z rozsuwanymi szklanymi dachami, których budowa kosztowała ponad 170 mln euro.

Park Wodny Suntago w Mszczonowie. Baseny wewnętrzne.

Podwarszawski Suntago Wodny Świat jest największym zadaszonym parkiem wodnym Europy, a jego powstanie było wielkim osiągnięciem architektoniczno-budowlanym, w którym udział miała także firma Siniat.

Dlaczego warto było zastosować w parku wodnym Suntago nasze produkty?

Jednym z głównych powodów jest kompletny system oparty na płycie gipsowo-kartonowej Nida Hydro - jako alternatywie do zastosowania płyty cementowej w środowisku mokrym. Jest to płyta zdecydowanie prostsza w obróbce i montażu, co ma wpływ na krótszy termin realizacji oraz mniejsze nakłady finansowe podczas budowy. Ostatecznie w parku pod Mszczonowem wykonano ok. 6 000 m2 ścian dwukrotnie opłytowanych, 4000 m2 zabudów ściennych oraz ok. 15000 m2 sufitów w części z podwójną okładziną. Wykorzystano do tego dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych nie tylko płyt Nida Hydro, ale też płyt Cementex, Nida Sonic, Nida Ogień Plus, Nida Woda oraz Nida Expert.

Ważnym elementem systemu dla płyty Nida Hydro w zabudowie sufitowej była konstrukcja z akcesoriami w klasie ocynku C5 oraz C3, a także pozostałe produkty, takie jak Nida HYDROMIX, blachowkręty Hydro czy klapy rewizyjne.

Park Wodny Suntago w Mszczonowie. Baseny wewnętrzne.

Suntago Wodny Świat to olbrzymi obiekt, który każdego dnia może gościć nawet 15 tysięcy osób. Głównym wyzwaniem przy jego budowie była więc koordynacja miejsc kolizyjnych, wraz z dostarczeniem odpowiednich detali na zaproponowane rozwiązania. Uzupełnieniem tych działań był etap odbiorowy, podczas którego inwestor prosił o uczestnictwo naszych ekspertów, oraz wskazówki do ewentualnych napraw - zarówno na etapie wykonawczym, jak i po oddaniu inwestycji.

Jesteśmy dumni z udziału w budowie parku wodnego Suntago.

Innowacyjne i efektywne rozwiązania
Certyfikowana i przetestowane rozwiązania
Zaangażowanie w zrównoważone budownictwo