Dbaj o dobry klimat z Nida Start i Nida Finish.

Zrównoważone budownictwo Siniat


Nida Start i Nida Finish to gipsy szpachlowe, które od lat towarzyszą wykonawcom w pracach remontowych i wykończeniowych. Zostały wprowadzone na rynek 17 lat temu, aby współtworzyć rozwiązania systemowe z profilami i płytami gipsowo-kartonowymi w Systemach Suchej Zabudowy Nida. Przez ten czas stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów na rynku.

Wspieramy zrównoważone budownictwo

Gipsy szpachlowe Nida Start i Nida Finish to produkty, które wspierają zrównoważone budownictwo. Są przyjazne dla środowiska oraz są wolne od lotnych związków organicznych (LZO / VOC eng.)

Oba produkty uzyskały pozytywne wyniki badań przeprowadzonych przez Eurofins Product Testing Denmark A/S i spełniają wymagania certyfikatu Indoor Air Comfort Gold®. Jest to jeden z najbardziej wymagających procesów certyfikacji potwierdzający zaangażowanie marki Siniat w oferowanie produktów najwyższej jakości i jej wkład w zdrowy makroklimat pomieszczeń użytkowych.

Produkty, które pozytywnie przeszły badania do certyfikacji Indoor Air Comfort Gold® spełniają również kryteria takich protokołów jak French VOC Regulation, French CMR Components, BREEAM International, Emicode EC1 Plus.

Gipsy szpachlowe Nida Start i Nida Finish są produkowane z gipsu syntetycznego, który jest produktem wtórnym powstającym przy wytwarzaniu energii elektrycznej przez elektrownie. Skład chemiczny takiego gipsu jest niemalże identyczny, jak gipsu naturalnego, a co więcej, produkt jest wolny od zanieczyszczeń znajdujących się w skale gipsowej. Dzięki temu jakość gipsu wykorzystywanego do produkcji naszych mieszanek utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie, co znajduje swoje odzwierciedlenie w wysokich parametrach technicznych obu produktów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zaangażowaniu Siniat w zrównoważone budownictwo, sprawdź tutaj.

Nida Start i Nida Finish wypracowały na rynku ogromne zaufanie wśród wykonawców i dystrybutorów, dzięki czemu mogły stać się częścią wielu imponujących obiektów, takich jak:

JAKI JEST KLUCZ DO SUKCESU OBU PRODUKTÓW?

Przede wszystkim jakość. Jakość i kompatybilność. Oba produkty współdziałają ze sobą, dzięki czemu wykonawcy mogą spać spokojnie.

Nida Start tworzy twardą, solidną i wytrzymałą spoinę, która jest odporna na standardowe naprężenia przenoszone przez konstrukcję. Co więcej, produkt ten doskonale sprawdza się również w innych pracach wykończeniowych, takich jak osadzanie narożników czy instalacja puszek elektrycznych oraz w drobnych pracach naprawczych, jak na przykład uzupełnianie ubytków. Jest zatem doskonałym produktem na małe i duże budowy, gdzie zakres prac jest bardzo szeroki.

Gips szpachlowy Nida Finish ma za zadanie pokryć spoinę w taki sposób, aby wykonawcy łatwo było wykończyć powierzchnię. Jest średnio twardy i doskonale łączy się z Nida Start. Pozwala to na łatwe szlifowanie powierzchni przy zachowaniu doskonałej przyczepności produktu. Dzięki temu wykonawcy bardzo często wybierają Nida Finish jako gładź do ostatecznego wykończenia powierzchni, zwłaszcza na dużych inwestycjach, gdzie wymagany jest poziom szpachlowania Q3 i Q4. Docenianą przez naszych klientów cechą produktu jest również biały kolor powierzchni po wyschnięciu masy. Pozwala to naszym wykonawcom na znaczne oszczędności przy malowaniu powierzchni po zakończeniu prac.

Sprawdzona przez tysiące wykonawców receptura gipsów szpachlowych Nida Start i Nida Finish jest gwarancją uzyskania solidnego, trwałego i estetycznego wykończenia powierzchni. Cieszymy się, że nasi klienci darzą je tak cennym dla nas zaufaniem i że razem z możemy tworzyć wspaniałe obiekty i tym samym historię.

Poznaj opinie naszych klientów:

„Historia firmy TML to 25 lat na rynku - system wiodący firma Siniat. Opinia moich pracowników o produkcie Nida Start, Nida Finisz jest krótka: Szefie tylko tym szpachlujemy !!!”

Tomasz Koprowski
TML, Radom

„Od lat sprzedajemy systemowe masy szpachlowe SINIAT. To nasza rekomendacja i pierwszy wybór klientów.”

Szymon Kwapisz
PSB Kwapisz, Warszawa

Innowacyjne rozwiązania

Certyfikowane systemy

Zrównoważone budownictwo