Idź do:

Nowy BIM w Siniat!

Nowy BIM w Siniat! 

Wykorzystanie oprogramowania BIM pozwoliło projektantom zredukować błędy projektowe i sprawnie zarządzać projektami, co z kolei zaowocowało redukcją odpadów, czasu i innych istotnych zasobów w trakcie całego procesu budowlanego. Przy niekorzystnym wpływie na środowisko oraz ograniczonej ilości terenu stało się to wręcz koniecznością dla inwestorów w celu optymalnego wykorzystania dostępnych zasobów. Rządy w wielu krajach rozwiniętych, takich jak USA, Wielka Brytania czy Finlandia, wymusiły na inwestorach konieczność zastosowania technologii BIM w realizacji inwestycji publicznych i prywatnych. Dlatego też projektowanie z zastosowaniem technologii BIM staje się warunkiem koniecznym dla całego procesu budowlanego. Oczekuje się, że rynek BIM będzie w szybkim tempie rósł w latach 2017-2025.

Kluczowe trendy:

  • Badania i rozwój w kierunku innowacyjnych zastosowań
  • Korzystne inicjatywy rządowe i programy napędzające popyt na rozwiązania BIM
  • Użytkownicy końcowi korzystający z rozwiązań BIM w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku
  • Wysokie koszty początkowe oraz brak specjalistycznej wiedzy utrudniają wzrost rynku BIM w niektórych sektorach

Siniat, jako jeden z nielicznych producentów suchej zabudowy systematycznie odpowiada na te trendy. W ramach naszej grupy na bieżąco aktualizujemy i unowocześniamy rozwiązania BIM. Wprowadzamy nowe funkcje, stwarzamy nowe możliwości, dokładamy nutę ‘sztucznej inteligencji’ – wszystko po to, aby sprostać najwyższym standardom dzisiejszego projektowania. 42 przygotowane przez nas rozwiązania – dotyczące ścian działowych, sufitów czy poddaszy – są w pełni edytowalne: umożliwiają indywidualne zaprojektowanie systemu pod konkretne wymagania projektu. Funkcjonalność bibliotek BIM Siniat pozwala na swobodne konfigurowanie ściany czy sufitu podwieszanego, wykonanie niezbędnych połączeń czy otworowania, bez konieczności manualnej edycji rozstawu profili czy projektowania dodatkowych podkonstrukcji. Nowe detale wykonają to wszystko za nas.

Ponadto nasze najnowsze rozwiązania zostały wzbogacone o funkcję automatycznego zliczania wszystkich zastosowanych w projekcie elementów systemów Siniat – płyt w m2, profili stalowych w m.b., mieszanek gipsowych w kg oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów – wkrętów, łączników, wieszaków, itp. Dzięki temu już dziś możemy w bardzo prosty i szybki sposób wyliczyć przybliżony koszt niezbędnych do zastosowania materiałów w wybranej przez Ciebie konfiguracji – uwzględniając np. tylko jedną ścianę, całe pomieszczenie, dowolne piętro czy też kompletny budynek. Dzięki temu oszczędzamy czas a projektowanie przy użyciu nowych bibliotek Siniat jest po prostu łatwe i przyjemne!

Czytaj wszystkie

Dystrybutorzy Siniat blisko Ciebie